Pasovanie prvákov 2023

V pondelok, 30.01.23, boli žiaci prvých ročníkov pasovaní za členov žiackeho cechu. Aby sa tak stalo, museli sa popasovať s rôznymi úlohami, ako spievanie, recitovanie, zdolanie lavičky sústredenia, prejdenie tunelom odvahy, zjedenie chlebíka múdrosti, či vypitie nápoja múdrosti. Neobišiel ich ani prednes slávnostného sľubu.

Na tejto ceste ich sprevádzali najstarší žiaci prvého stupňa, teda triedy 4.A a 4.B. Aby prvákom spríjemnili dnešné pasovanie, zdramatizovali pre nich rozprávku Soľ nad zlato, zarecitovali im rôzne básne a zaspievali v sprievode harmoniky ľudovú pieseň.

Pasovanie_prvakov_1  Pasovanie_prvakov_2  Pasovanie_prvakov_3

Pasovanie_prvakov_4  Pasovanie_prvakov_5  Pasovanie_prvakov_6

Báseň od štvrtákov

Báseň pre prvákov