U15 tretia na prestížnom turnaji NIKE PREMIER CUP 2014

mfk
 
V dňoch 10. – 13.4.2014 sa naši žiaci kategórie U15 (pod vedením trénerov PaedDr. Mojmíra Šrobára, Ivana Hvolku a Mgr. Jána Gálika) zúčastnili NIKE PREMIER CUPU 2014 v Prahe. NA turnaji sa zúčastnilo 20 najlepších tímov zo Slovenska a Čiech. Turnaj sa hral systémom každý s každým v štyroch 5 členných skupinách. Prvý dvaja zo skupiny postúpili do bojov o 1. – 8. Miesto, tretí v skupine hrali o 9. – 12. Miesto, štvrtí o 13. – 16. A piaty konečné 17. – 20. Miesto. Naši chlapci sa dostali do skupiny s FK Pardubicami, SK Sláviou Praha, AS Trenčín  a FK Baník Mostom.  

Výsledky v skupine:
PA : RK        0:2 (Bobček, Brenkus)
TN : RK        2:0
MOST : RK    0:2 (Madleňák, Kudlička)
Slávia: RK      0:2 (Brenkus 2)

Po skupinovej časti mladí Ružomberčania skončili na prvom mieste a tým sa dostali do štvrťfinálového zápasu s Baníkom Ostrava. Tento zápas chlapci vyhrali 1:0 gólom Mareka Bobčeka postúpili do semifinále, kde ich čakal neskorší víťaz Sparta Praha. Sparta to nemala ľahké, po počase prehrávala 0:1 (Madleňák), ale v závere chlapcom už chýbali sily a zápas nakoniec prehrali 2:1. V zápase o tretie miesto sa Ružomberčania stretli s Jabloncom, ktorý suverénne vyhral skupinu D. Vo veľmi ťažkom a vyrovnanom zápase chlapci siahli na dno svojich síl a víťazstvo strhli na svoju stranu gólom Mateja Madleňáka, vďaka čomu sa umiestnili na celkovom 3. Mieste, čím zaznamenali nielen výborné umiestnenie (jediné družstvo zo Slovenska, ktoré skončilo pred Ružomberkom, bol Slovan Bratislava, ktorý prehral vo finále so Spartou 1:0) ale aj skvelú reprezentáciu klubu, regiónu a v neposlednej miere aj Slovenska. 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.