Krasové procesy

Žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali odbornú prednášku o krasovom bohatstve nielen Liptova, ale celého Slovenska. Zopakovali si základné pojmy zo speleológie, vzniku jaskýň, stalaktitov, stalagmitov a stalagnátov. Dozvedeli sa zaujímavosti zo života netopierov v jaskyniach, o spôsobe života v jaskynných priestoroch v dávnych dobách a ich využití človekom. Zistili, prečo sú tieto podzemné priestory vhodnou skrýšou pre jednotlivé organizmy a ako boli objavené. Všetky zaujímavosti boli inšpiráciou na návštevu našich sprístupnených jaskýň.

Krasove_procesy_1  Krasove_procesy_2  Krasove_procesy_3

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.