MOJA PRVÁ ŠKOLA - projekt KOZMIX

V mesiacoch apríl a máj sa žiaci zo 4. B pod vedením p. učiteľky Mgr. Lýdie Gejdošovej zapojili do projektu prebiehajúcom na vzdelávacom portáli Kozmix.sk. Vzdelávací portál Kozmix je brána do sveta digitálneho vzdelávania pre žiakov 1. stupňa základnej školy a ich učiteľov. V oblasti Malá finančná akadémia deti s kamarátom mimozemšťanom Kozmixom, ktorý pristál na našej Zemi „zarábali peniaze“, ktoré potom zmysluplne míňali na nákup potrebných vecí - domy, stromy, lego, krepový papier na výstavbu... Peniaze získavali za rôzne činnosti – domáce úlohy naviac, riešenie na portáli cez internet, výnimočné výkony na vyučovacích hodinách. Naučili sa hospodáriť, uvažovať nad potrebnými výdajmi, pracovali na interaktívnej tabuli, pracovali v skupinách. Dozvedeli sa niečo z histórie peňazí, prehodnotili svoje potreby, vyzdvihli hodnoty. Prišli na to, že najcennejšie hodnoty na svete - zdravie, lásku, rodinu, priateľstvo...si nekúpia za peniaze. Spolupráca v skupinách prebiehala na vysokej úrovni, dokázali sa dohodnúť, spoločne budovať svoju časť plánu mesta a nakoniec vytvoriť mestečko, v ktorom by chceli žiť a bývať. Nazvali ho KOZMOSEN. Z činnosti pani učiteľka zostavila prezentáciu, ktorú odoslala do ústredia tímu zanietených pedagógov a odborníkov Neziskovej organizácie EDULAB, ktorí tento projekt vymysleli a spravujú pod hlavičkou vzdelávania Moja prvá škola a zostavujú ďalšie digitálne projektové formy vzdelávania.

Prezentácia je k dispozícii TU.

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.