Týždeň zdravej výživy na 1. stupni 2014

Žiaci a pani učiteľky prvého stupňa si dôstojne pripomenuli, aký význam má zdravá výživa v projekte Týždeň zdravej výživy. Žiaci 4.B, spolu s pani učiteľkou Mgr. Ivanou Vaníkovou, koordinátorkou projektu, zahájili projekt vytvorením plagátov a výzdobou školskej jedálne. Od pondelka začali spracovávať ovocie a zeleninu na džúsy mrkvové, jablkové, pomarančové i kombinované... Urobili krásne ovocno-zeleninové misy, ktoré chutili nielen im, ale aj prváčikom, pre ktorých boli dobroty určené. Prváci si zatiaľ pozreli krásne prezentácie o ovocí a zelenine, zaspievali pesničku o „Mandarinke Darinke“. Žiaci 2. A prispeli peknými kresbami netradičných jabĺčok.

Žiaci 2. B si urobili v triede súťaže s ovocím a zeleninou, kde napr. hádali hmatom a so zatvorenými očami, akú zeleninu či ovocie držia v ruke. Žiaci 3.A si vlastnoručne pripravili banánovo piškótové očká a džúsiky. Vypĺňali „ovocné a zeleninové“ osemsmerovky. Na hodine informatickej výchovy žiaci 3.B vytvárali pekné zátišia s ovocím a zeleninou v kresliacom programe TUX PAINT a pokúsili sa vytvoriť aj sprievodný plagát našej akcie. Najviac sa to vydarilo Simonke Čiernej. Potom obratne súťažili v športových disciplínach: slalom, fúkanie do papierových jabĺčok, skákanie s jabĺčkom v kelímku, presúvanie z miesta na miesto so zaviazanými očami  podľa pokynov spolužiaka v slalome medzi jabĺčkami. Žiaci 4.A spracovali mrkvu, syrokrém, bylinky, koreniny a vytvorili super- bomba nátierku, ktorá chutila všetkým... V piatok mohli žiaci 1.stupňa dávať svoj hlas „Naj jablku“ 1.stupňa a potichu dúfať, že vyhrá jablko ich triedy. Víťazom sa stalo jabĺčko z 3.B triedy. 

Ďalšie akcie v týždni: 
-    Jabĺčko v geometrii;
-    Filipové  dobrodružstvá s témou Zdravý životný štýl;
-    výtvarná súťaž : Netradičné jablko; 
-    omaľovánky s ovocnou a zeleninovou tematikou;
-    hľadanie „zdravých kuchárskych receptov“, 
-    prieskum o stravovaní medzi žiakmi 3. a 4. ročníkov.

Pekným ukončením Týždňa zdravej výživy bolo jablko, ktoré dostali žiaci na desiatu. 
Bol to krásny, zdravý vitamínový týždeň, ktorého cieľom bolo aspoň trošku priblížiť žiakom 1.stupňa, čo je zdravé vo výžive človeka. A to sa nám určite podarilo.

strava1  strava2  strava3

strava1  strava2  strava3

strava1  strava2  strava3

strava1  strava2  strava3

strava1  strava2  strava3

 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.