Exkurzia v Kaliští 2010

Pár kilometrov od Banskej Bystrice v Starohorských vrchoch leží tiché miesto s bohatou históriou. Je to dedinka Kalište - pôvodne obec, ktorú počas druhej svetovej vojny vypálili fašisti, dnes je to vedľajšia expozícia Múzea SNP v Banskej Bystrici. Vedie k nej úzka asfaltová cesta z Moštenice. My sme však nabrali odvahu a vybrali sme sa do dedinky prekrásnym lesným chodníkom cez Donovaly. A čo sme našli na konci cesty? Pozostatky vypálenej dediny, ruiny domov, pamätnú izbu, obnovenú kaplnku, partizánske bunkre a Sad života, v ktorom je vysadených 102 ovocných stromčekov ako pamiatka na 102 vypálených obcí na Slovensku počas druhej svetovej vojny a všade navôkol veľmi pekne upravené okolie. Dúfam, že naši deviataci mali z výletu pekný a poučný zážitok. (Mgr. Eva Jacková) 

kaliste1  kaliste2  kaliste3

kaliste1  kaliste2  kaliste3

kaliste1  kaliste2  kaliste3

kaliste1  kaliste2  kaliste3

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.