Mluvíme jinou řečí, no stále si rozumieme

skcz

Naša Základná škola v období od novembra 2012 do júna 2013 realizuje s partnerskou Základnou školou Šafaříkova z Valašského Meziříčí v Českej republike projekt s názvom Mluvíme jinou řečí, no stále si rozumieme. Ide o projekt s podporou európskych finančných mechanizmov v celkovom objeme 20.000,-EUR, konkrétne ide o Fond mikroprojektov Operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013. Ide o vyvrcholenie dvojročnej prípravy spoločného projektu, na ktorej participovali obidve strany. Počas realizácie projektu žiaci obidvoch základných škôl absolvujú dva trojdenné výmenné pobyty, ktoré budú nabité atraktívnym programom. Zo športových aktivít môžeme spomenúť cyklotúry, korčuľovanie, lyžovanie či splavovanie rieky Oravy, z kultúrno-náučných návštevy múzeí, galérií, pamiatok a v neposlednom rade aj žiacke diskotéky. Zavŕšením celého projektu je stretnutie učiteľov obidvoch škôl v pohraničí, kde veríme, že vzniknú dlhotrvajúce priateľstvá, a to tak osobné ako aj profesionálne. Koniec tohto projektu totiž v žiadnom prípade neznamená koniec spolupráce s našimi zahraničnými priateľmi... 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.