Legománia 2018

V pondelok 28. 5. 2018 sa 1. B rozozvučala klapotaním kociek LEGA – prebiehala tu súťaž v stavaní z LEGA – LEGOMÁNIA. Každý, kto podľahol čaru stavania zo svetoznámej stavebnice, môže povedať, že z kociek sa dá postaviť takmer všetko a hra s nimi nikdy nekončí. Dôkazom toho sú aj stavbičky, ktoré vybudovali za hodinu žiaci 1. stupňa. Našli sa tu parky, obchody, zámok, dopravné prostriedky... Za každú triedu sa zúčastnili traja žiaci, hoci záujem bol oveľa väčší. Mohli pracovať na spoločnej stavbe alebo aj individuálne. Exponáty boli vystavené vo štvrtok na chodbe, kde si ich mohli všetci žiaci z 1. stupňa prezrieť a ohodnotiť. Hlasovalo sa nasledovným spôsobom – každý žiak dostal papierik, na ktorý napísal číslo stavby, ktorá sa mu najviac páčila. Spolu hlasovalo 138 žiakov.

1. miesto - 34 hlasov získala stavba žiakov 2. B: Adam Mlynárik, Simona Hucíková, Timea Olosová – FITKO.

2. miesto – 29 hlasov dostala stavba žiakov 3.B: Dávid Ižo, Tomáš Gálik, Adam Šablatúra – ZÁMOK.

3. miesto a zhodne po 15 hlasov získali stavby žiakov 1.B: Oliver Večerek, Andrej Ižo, Lea Turanová a 2. A: Lucia Kloptová, Laura Fliegová, Alžbeta Svrčanová – HASIČSKÁ STANICA a MINIZOO.

Ostatné stavby si tiež zaslúžia uznanie - Potopená loď ( Oliver Rapoš, Erik Masaryk), Titanic (Veronika Sliačanová, Emma Stankovianska, Matej Gálik), Kaviareň (Nella Neumannová), Tank (Maxim Golier), Veterina pre miláčikov (Alexandra Petrosjanová, Nina Čekalová), Park (Laura Kovalovská , Lenka Klištincová), Reštaurácia (Marek Dorník), Loď (Samir Mehmedovič). Víťazom blahoželáme a všetkým, ktorí majú radi LEGO, želáme, nech im to s chuťou stavia aj naďalej!

Mgr. Lýdia Gejdošová

Legomania_2018_1  Legomania_2018_2  Legomania_2018_3