Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

13. januára 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Zástupcovia našej školy Marianka Pavúková 7.A a Tomáš Alexander Chovan 9. B patrili k tým najúspešnejším. Marianka v kategórii 1A obsadila krásne prvé miesto a postupuje do krajského kola. Tomáš sa v kategórii 1B umiestnil na treťom mieste. Obom skvelým angličtinárom ďakujeme za reprezentáciu školy a Marianke držíme palce a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

Ok_olympiady_anglickom_jazyku_1  Ok_olympiady_anglickom_jazyku_2

POZÝVAME NA PREDSTAVENIE

Kedy? Kde? S kým?

Ak si vyrobíte jednoduché kŕmidlá pre vtáčiky spolu s nami, tak predstavenie je ráno aj večer priamo na okne alebo na stromoch v záhrade. V hlavných úlohách sýkorky, stehlíky, drozdy aj vrabce. Určite všetkých potešia.

Pozyvame_na_predstavenie_1  Pozyvame_na_predstavenie_2  Pozyvame_na_predstavenie_3

Biologická olympiáda kategória C

11. januára sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády v C kategórii – ôsmaci a deviataci. Súťaže sa zúčastnilo 16 žiakov, ktorí si prvýkrát mohli vyskúšať online formu. Na prvom mieste s takmer 6- bodovým náskokom sa umiestnila Lenka Ludrovcová z 8.A, na druhom mieste Matej Gálik z 8.F triedy a na tesnom treťom mieste Odia Gueye z 8.A triedy.

BLAHOŽELÁME!

Lenke a Matejovi držíme palce v okresnom kole.

Spolu múdrejší 3

Vážení rodičia,

aj v druhom polroku šk. roka 2021/22 pokračujeme v projekte Spolu múdrejší 3, ktorý je realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR. Doučovanie bude prebiehať do 17.6.2022. Žiaci plynule pokračujú v Projekte MŠ zameranom na doučovanie z hlavných predmetov.

Školský časopis MIKS

Milí žiaci, milí rodičia,

spríjemnite si predvianočné chvíle a vychutnajte si nové číslo nášho školského časopisu MIKS.

VIANOČNÁ POŠTA

Aj v tomto roku sa naši žiaci - štvrtáci (4.B), zapojili do projektu o.z. Pohodovo: Vianočná pošta. Vytvorili 15 vianočných pohľadníc, ktoré poslali seniorom do DD v Santovke. Veríme, že im naše priania prinesú veľa vianočnej radosti 🎄

Vianocna_posta_1  Vianocna_posta_2  Vianocna_posta_3

PYTAGORIÁDA 2021

8. a 9. decembra sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Prihlásení žiaci si mohli opäť vyskúšať online formu súťaže. Úspešní riešitelia postupujú do okresného kola Pytagoriády v jarnom termíne.

3. ročník: takmer všetci žiaci boli úspešnými riešiteľmi

1. Massimo Trainito 23 b
  2. Yusuf Butt 20 b
  3. Damián Dítě 20 b

Mikuláš na 1. stupni našej ZŠ

Aj v tomto roku stihol našich najmenších žiakov potešiť Mikuláš. Ako inak - aj tentokrát porozdával balíčky plné sladkostí, za ktoré sa deti odvďačili mikulášskymi pesničkami a veršíkmi.

Mikulas_na_1stupni_nasej_ZS_1  Mikulas_na_1stupni_nasej_ZS_2  Mikulas_na_1stupni_nasej_ZS_3

Najkrajší vianočný stromček

Vianočný čas sa blíži a k Vianociam neodmysliteľne patrí stromček. V spolupráci s CVČ si žiaci 2.A triedy mali možnosť zasúťažiť vo výtvarnej súťaži o najkrajší Vianočný stromček. Fantázii a kreativite sa medze nekládli a bolo veľmi ťažké rozhodnúť, ktorý z nich bol naj. Víťazmi sa stali všetci, pretože každý žiak sa snažil a stromčeky boli naozaj krásne. Veď posúďte sami.

Najkrajsi_vianocny_stromcek_1  Najkrajsi_vianocny_stromcek_2  Najkrajsi_vianocny_stromcek_3

Zápisný lístok stravníka

Zápisný lístok stravníka pre školský rok 2021/2022 je možné stiahnuť TU.

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

Vážení rodičia, milí žiaci - odbor školstva a športu ŽSK si Vás dovoľuje informovať o spustení webovej stánky o stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja www.mojastredna.sk. Na stránke je možné si stiahnuť brožúru stredných škôl 2021.

POMOC PRE ŽIAKOV A RODIČOV

Pomoc_pre_ziakov_a_rodicov