Lyžiarsky kurz Polomka - Bučník

7.1.2020 - 11.1.2020, lyžiarsky kurz Polomka - Bučník. Ďakujeme p. učiteľkám Dugátovej a Smieškovej a p. učiteľovi Strelkovi s Gálikom za ich trpezlivosť, výborné výkony na svahu a dobrú náladu. Žiakom za pevnú vôľu a veľké pokroky. Všetci ste boli úžasní.

Lyziarsky_kurz_Polomka_Bucník_1  Lyziarsky_kurz_Polomka_Bucník_2  Lyziarsky_kurz_Polomka_Bucník_3

Čítať Ďalej

Majstrovstvá školy v stolnom tenise

Majstrovstvá školy v stolnom tenise vyhrala Lenka Klištincová zo 6.B. Na druhom mieste sa umiestnila Veronika Pindurová (8.A) a tretie miesto obsadila Kristínka Pšenčíková (8.A). Všetkým gratulujeme. Takisto sa chceme poďakovať zúčastneným dievčatám za ich bojovnosť, snahu a skvelé zápasy.

MS_v_stolnom_tenise_1 

Európsky týždeň športu

Vo štvrtok, 3.10.2019, si žiaci nášho druhého stupňa schuti zašportovali. V rámci Európskeho týždňa športu sme pre nich pripravili štrnásť zaujímavých súťaží. Po záverečnom spočítaní bodov sme dospeli k tomuto poradiu: Na 3. mieste sa umiestnila 9.A, 2. miesto obsadila 8.F a celkovými víťazmi za rok 2019 sa stali žiaci z 9.B. Gratulujeme nielen víťazom, ale aj všetkým zúčastneným za výborné výkony a snahu.

Europsky_tyzden_sportu_1  Europsky_tyzden_sportu_2  Europsky_tyzden_sportu_3

Čítať Ďalej

Prejav sa pohybom

Aj tento rok naši žiaci 1.stupňa zažili krásne dopoludnie s úžasným tanečníkom a človekom ako je pán Miroslav Bruise Žilka , ktorý k nám zavítal s programom : "Prejav sa pohybom".Keďže mnohí naši žiaci ho už mali tú česť poznať z minulého roka, veľmi sa tešili, že opäť uvidia a zažijú niečo neskutočné...A tak sa aj stalo 12.júna 2019...Svojim talentom a prejavom uchvátil všetkých, veľkých aj malých a určite inšpiroval naše tanečné talenty pokračovať v ich rozvoji...Opäť nesklamal a ukázal neskutočné pohyby a prácu s telom , pri ktorej mnohí naši žiaci zatajovali až dych. Perfektné boli aj časti, kedy deti boli zapojené do výuky tanca a takisto aj sa mohli prejaviť ako talenty v tanečnom súboji...Všetci odchádzali po autogramiáde spokojní a šťastní...

 

Prejav_sa_pohybom_1st_1  Prejav_sa_pohybom_1st_2  Prejav_sa_pohybom_1st_3

Čítať Ďalej

Prejav sa pohybom

Takto nás Miro "Bruise" Žilka učil tancovať v rámci svojho programu: "Prejav sa pohybom."

Volejbal proti chlapcom

Tentoraz volejbal proti chlapcom. Učitelia našej školy hrali proti bývalým a takisto proti súčasným žiakom. Vo výbornej atmosfére, napriek horúčave, predvádzali všetci aktéri fantastický volejbal. Miniturnaj mal výbornú úroveň a o rok si ho zopakujeme.

Volejbal_proti_chlapcom_1 

Postrehový závod 2019

Dňa 5. júna 2019 sa na Klačne za Lesnou ulicou uskutočnil POSTREHOVÝ ZÁVOD žiakov 1. až 4. ročníka. Úlohou detí bolo nielen rýchlo prebehnúť vyznačenú trať lesom, ale aj nájsť čo najviac značiek ukrytých v lese. Súťažilo sa v dvoch kategóriach. Za mladších sa najlepšie sa umiestnilo družstvo 2.B triedy: Oliver Večerek, Marko Maslo a Matias Pasch. Za starších žiakov vyhralo družstvo 3.A triedy: Taylor Kušnírová , Tobias Lacina a Matej Špirňák. Deťom sa pretek veľmi páčil a radi si ho zopakujú aj na budúci rok.

Postrehovy_zavod_2019_1  Postrehovy_zavod_2019_2  Postrehovy_zavod_2019_3

Čítať Ďalej

Volejbal učitelia proti žiačkam

Prešiel už nejaký ten rôčik a my sme mali možnosť stretnúť sa s našimi bývalými žiačkami. Spolu s tými, s ktorými sa už onedlho rozlúčime, sme si zahrali volejbalový miniturnaj. Ďakujeme, dievčatá, bolo nám fajn.

Volejbal_ucitelia_proti_ziackam_1  Volejbal_ucitelia_proti_ziackam_2  Volejbal_ucitelia_proti_ziackam_3

Čítať Ďalej

Testovanie pohybovej obratnosti

Minulý týždeň sa konalo na našej škole testovanie žiakov, pri ktorom sa overovala ich pohybová obratnosť.

Testovanie_pohybovej_obratnosti_1  Testovanie_pohybovej_obratnosti_2  Testovanie_pohybovej_obratnosti_3

Čítať Ďalej

Lyžiarsky výcvik 2019

Lyžiarsky šk.r. 2018/2019 Heľpa - Polomka Búčnik

 Lyziarsky_vycvik_2019_1  Lyziarsky_vycvik_2019_2  Lyziarsky_vycvik_2019_3

Čítať Ďalej

Európsky týždeň pohybu 2018

V piatok 21.9.2018 sme sa zapojili do Európskeho týždňa pohybu športovým dňom. V ňom sme pre žiakov pripravili štrnásť zábavných aktivít. Týmto ďakujeme súťažiacim za ich snahu a všetkým vyučujúcim za ich pomoc pri organizácii.

Europsky_tyzden_pohybu_2018_1  Europsky_tyzden_pohybu_2018_2  Europsky_tyzden_pohybu_2018_3

Čítať Ďalej

Plavecký výcvik 2018

Minulý týždeň absolvovali naši šiestaci plavecký výcvik. Po štyroch dňoch usilovného tréningu sme pre nich pripravili preteky a najlepších ocenili.

Plavecky_vycvik_2018_1  Plavecky_vycvik_2018_2  Plavecky_vycvik_2018_3

Čítať Ďalej

Olympijský beh 1 stupeň.

25. mája sa konalo školské kolo Olympijskeho behu / kategória 1. – 2. ročník/. Pre nepriaznivé počasie sa beh konal vo veľkej telocvični. Víťazi nás budú reprezentovať 5. júna 2018 na Behu Olympijskeho dňa, ktorý sa bude konať v športovom areáli ZŠ Zarevúca . Najrýchlejšími dievčatami boli Chiara Kolčáková z 1. B, Paulína Gregušová z 1.A, Martina Bereníková z 2.B a z 2.A Taylor Kušnírová a Alžbeta Svrčanová. Najrýchlejšími chlapcami boli Martin Ludrovec z 1.A, Marko Maslo z 1.B, Samuel Klimkovský z 2.B a z 2. A Lukáš Straňák a Tobias Lacina. Držíme Vám palce!

Olympijsky_beh_1_stupen_1  Olympijsky_beh_1_stupen_2  Olympijsky_beh_1_stupen_3

Čítať Ďalej

Postrehový závod 2018

23. mája sa uskutočnil za Lesnou ulicou obľúbený Postrehový závod. Úlohou trojčlenných družstiev žiakov II. III. a IV. ročníka bolo nielen čo najrýchlejšie zabehnúť vyznačenú trať, ale nájsť aj čo najviac značiek ukrytých v lese. Tento závod vyhralo družstvo II. A triedy v zastúpení: Taylor Kušnírová, Lukáš Straňák a Tobias Lacina. Víťazom srdečne blahoželáme.

Postrehovy_zavod_2018_1  Postrehovy_zavod_2018_2  Postrehovy_zavod_2018_3

Čítať Ďalej

Okresné kolo v malom futbale 2018

Na okresnom kole v malom futbale sa našim reprezentantom darilo. Dievčatá skončili tretie a chlapci vyhrali a postúpili do Krajského kola. Gratulujeme a v ďalších zápasoch držíme palce.

Okresne_kolo_v_malom_futbale_2018_1  Okresne_kolo_v_malom_futbale_2018_2  Okresne_kolo_v_malom_futbale_2018_3

Čítať Ďalej

Mokré vysvedčenie poputuje aj na Klačno

Milí pozorovatelia našich stránok, s hrdosťou Vám oznamujeme, že všetkým žiakom 4.B sa podarilo úspešne absolvovať PLAVECKÝ VÝCVIK pod vedením skúsených trénerov. Poniektorí ho absolvovali s odretými ušami, ale tí, ktorí sú v športe všeobecne nadaní a sú vytvalí dosiahli aj väčšie méty a zlepšili sa minimálne o 2 plavecké štýly. Ďakujeme trénerom za trpezlivosť :-). Vaša triedna

Mokre_vysvedcenie_poputuje_aj_na_Klacno_1  Mokre_vysvedcenie_poputuje_aj_na_Klacno_2  Mokre_vysvedcenie_poputuje_aj_na_Klacno_3

Čítať Ďalej

Sústredenie z gymnastiky

V piatok cez polročné prázdniny sa stretli gymnastky našej školy v malej telocvični, aby si docvičili svoje zostavy. V záverečnom zápolení potom zabojovali o postup do súťaže jednotlivcov Memoriál Júliusa Ondečku, ktorý sa uskutoční už o dva týždne v Sokolovni. Postupujúcim blahoželáme a držíme palce!

 Sustredenie_z_gymnastiky_1  Sustredenie_z_gymnastiky_2  Sustredenie_z_gymnastiky_3

Čítať Ďalej

Lyžiarsky výcvik 2018

Od 22. do 26. januára sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Ždiar Strednica. Na dokonale „menčestrovsky“ upravených svahoch s výbornými snehovými podmienkami sme mnohí prekonávali svoje schopnosti a snažili sa zvládnuť jazdu na lyžiach ale i vleku. Po niekoľkodňovom tréningu každý z nás sa môže pochváliť jazdou na lyžiach, niektorí dokonca ukážkovou technikou. Ochrannú ruku nad nami celý týždeň držali gýčovito slnkom zaliate horské štíty Ždiarska Vidla a Havran. Aj mimo svahu sme prežili veľa zážitkov v Sanatóriu v Tatranskej Kotline. Každý večer sme sa zabávali „ Trieda baví triedu“, navštívili sme Beliansku jaskyňu aj uvoľnili svaly v liečebnom bazéne. Kurz sme uzavreli pretekmi v slalome. Každý bojoval o čo najlepšie umiestnenie vo svojej kategórii. Tešíme sa na ďalšie prekonávanie svojich možností v kráľovnej zimných športov, no aj na stretnutia a nové zážitky so spolužiakmi.

 Lyziarsky_vycvik_2018_1  Lyziarsky_vycvik_2018_2  Lyziarsky_vycvik_2018_3

Čítať Ďalej

Športový deň

Piatok 13.10.2017 sme pre všetkých žiakov druhého stupňa pripravili Športový deň. Všetkých štrnásť tried si mohlo vyskúšať štrnásť netradičných športových disciplín, ktoré preverilo ich silu, rýchlosť a vynaliezavosť. Vyše dvoch hodín bola škola plná bežiacich, hopsajúcich a funiacich žiačikov, ktorí zo seba vydali úplne všetko. Poďakovanie za vydarený deň patrí ich snahe, ako aj všetkým vyučujúcim, ktorí sa na príprave a realizácii podieľali. Boli ste skvelí.

Sportovy_den_1  Sportovy_den_2  Sportovy_den_3

Čítať Ďalej

Discomaratón 2017_1

Aj tento rok sa členky tanečného krúžku a gymnastiky rozlúčili so záujmovou činnosťou tradičným DISCOMARATÓNOM. Hodinou pohybu v rytme hudby zakončili celoročné úsilie, ktoré úspešne prezentovali na súťažiach a vystúpeniach a vyslúžili si aj drobné darčeky.

Discomaraton_2017_1_1  Discomaraton_2017_1_2  Discomaraton_2017_1_3

Čítať Ďalej

Trojboj

24.mája 2017 sa vo veľkej telocvični konal TROJBOJ žiakov I. stupňa . Za každú triedu súťažilo trojčelnné družstvo. Žiaci absolvovali 3 disciplíny: hod na cieľ, štafetový beh a skok z miesta.
 
1. miesto obsadilo družstvo II.A Karin Bullová, Marek Dorník, Lukas Pásztor
2. miesto I.A Teylor Kušnírová , Lukáš Straňák, Tobias Lacina
3. miesto I. B Karolína Vavríková, Adam Mlynárik, Samuel Klimovský

Víťazom srdečne blahoželáme!

Trojboj_1  Trojboj_2  Trojboj_3

Čítať Ďalej

Postrehový závod 2017

Konečne sa vyčasilo a žiaci 1. A triedy a zástupcovia 2. 3. a 4. ročníka si mohli overiť svoju rýchlosť a postreh pri hľadaní značiek v lese. Obľúbený POSTREHOVÝ ZÁVOD sa konal v piatok 2. júna za Lesnou ulicou. Víťazmi sa stali za 1. A triedu Tejlor Kušnírová, Tobias Lacina a Lukáš Straňák, ktorí našli všetkých 15 značiek. V druhej súťaži vyhrala Laura Kovalovská z 3.B a Klaudia Mlynáriková zo 4.A triedy.

Postrehovy_zavod_2017_1  Postrehovy_zavod_2017_2  Postrehovy_zavod_2017_3

Čítať Ďalej

Lyžiarsky výcvik 2017

Od 6. do 10. marca sme sa my - žiaci siedmeho ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Ždiar Strednica. Na svahoch pod mohutnou Ždiarskou Vidlou a Havranom sme mnohí prekonávali svoje schopnosti a snažili sa zvládnuť jazdu na lyžiach ale i vleku. Po niekoľkodňovom tréningu každý z nás sa môže pochváliť jazdou na lyžiach, niektorí dokonca ukážkovo s vycibrenou technikou. Aj mimo svahu sme prežili veľa zážitkov v Sanatóriu v Tatranskej Kotline. Každý večer sme sa zabávali „ Trieda baví triedu“, navštívili sme Beliansku jaskyňu aj uvoľnili svaly v liečebnom bazéne. Kurz sme uzavreli pretekmi v slalome. Každý bojoval o čo najlepšie umiestnenie v kategórii začiatočník či pokročilý. Tešíme sa na ďalšie prekonávanie svojich možností v kráľovnej zimných športov, no aj na stretnutia a nové zážitky so spolužiakmi.

 Lyziarsky_vycvik_2017_1  Lyziarsky_vycvik_2017_2  Lyziarsky_vycvik_2017_3

Čítať Ďalej

Discomaratón 2017

Už tradične sa stretli tanečníčky, gymnastky a pohybuchtivé deti našej školy na NOVOROČNÝOM DISCOMARATÓNE. V tanečnom rytme vydržali celú hodinu cvičiť a rozhýbať svoje telá v novom roku. Za tento výkon si vyslúžili aj malú odmenu.

Discomaraton_2017_1  Discomaraton_2017_2  Discomaraton_2017_3

Discomaraton_2017_4 

BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA 2016

Aj tento rok sa žiaci našej školy zúčastnili Behu olympijského dňa. Zastúpené boli všetky kategórie. V 2. kategórii dievčat sa podarilo našej žiačke Táničke z 3.A vyhrať bronzovú medailu. SRDEČNE BLAHOŽELÁME.

Beh olympijskeho dna 2016 1  Beh olympijskeho dna 2016 2

Discomaratón 2016

Na konci školského roka sa pravidelne stretávajú pohybu a tanca chtivé dievčatá na DISCOMARATÓNE. Hodinka tanca v rytme zumby preverila kondíciu našich dievčat a ako sa ukázalo, bola naozaj výborná. Všetky vydržali až do konca, a tak si zaslúžili sladkú odmenu a plyšové potešenie.

Discomaraton 2016 1   Discomaraton 2016 2   Discomaraton 2016 3

Lyžiarsky výcvik 2016

Naši siedmaci sa v dňoch od 15. 2. do 19. 2. učili základy lyžovania a tí pokročilejší sa v lyžovaní zdokonaľovali na pobytovom lyžiarskom výcviku na Malinom Brde.

Počasie a snehové podmienky priali športovým aktivitám štyri dni. Za tento krátky čas prejavili dievčatá a chlapci veľkú snahu a vďaka nej sa aj mnohým začiatočníkom podarilo zvládnuť „neposlušné drievka“ a bez problémov zlyžovať v lyžiarskom stredisku centrálny svah. Gratulujeme!

Okrem lyžovania žiaci absolvovali zaujímavú prednášku člena HS Veľká Fatra, množstvo zábavy počas spoločných večerných programov, vznikli nové kamarátstva a utužili sa tie staršie. V priebehu lyžiarskeho výcviku sa teda odhalili nielen lyžiarske talenty, ale aj talenty zabávačské, moderátorské a tanečné.

V piatok sme sa zobudili do upršaného rána. Lyžiarsky kurz sme ukončili trochu smutní z počasia, ktoré nám nedovolilo posledný deň pokračovať vo výcviku, ale na druhej strane spokojní s tým, čo naši siedmaci na svahu zvládli.

  Lyziarsky vycvik 2016 1   Lyziarsky vycvik 2016 2   Lyziarsky vycvik 2016 1

Čítať Ďalej

Čertovsky dobrá gymnastika

V utorok 1. 12. 2015 zavítal na tréning gymnastiky Mikuláš. Ale keďže bolo všade blato, poslal dopredu anjelov a niekoľko čertíc. Tí pripravili pre najmladších gymnastov a gymnastky súťaže, a tak to bol čertovsky dobrý tréning. Za odmenu si všetci dobre pomaškrtili na perníčkoch od pani trénerky a koláčikoch a sladkostiach od mamičiek. Ďakujeme a tešíme sa o rok.

 Certovsky dobra gymnastika

Šarkaniáda 2015

V sobotu 3.októbra 2015, v rámci zahájenia krúžkovej činnosti, sa žiaci našej školy a zároveň členovia ZÚ zúčastnili „Šarkaniády“, ktorú organizovalo CVČ Elán. Úžasné počasie znásobilo príjemne strávený voľný čas, a tak sa mohlo 32 žiakov I. stupňa vybrať na jesennú vychádzku cez Hrabovo na Kalváriu, kde sa to šarkanmi len tak hmýrilo. Túžba vidieť farebné lietajúce šarkany tancovať vysoko v povetrí prekonali všetky očakávania. Žiaci ukázali svoje schopnosti a zručnosti pri púšťaní šarkanov, ktoré si svojpomocne vyrobili podľa vlastného plánu alebo kúpili. Odmenou za účasť bol diplom, sladkosť a darček na pamiatku.

sarkaniada 1  sarkaniada 3  sarkaniada 2

Čítať Ďalej

U15 tretia na prestížnom turnaji NIKE PREMIER CUP 2014

mfk
 
V dňoch 10. – 13.4.2014 sa naši žiaci kategórie U15 (pod vedením trénerov PaedDr. Mojmíra Šrobára, Ivana Hvolku a Mgr. Jána Gálika) zúčastnili NIKE PREMIER CUPU 2014 v Prahe. NA turnaji sa zúčastnilo 20 najlepších tímov zo Slovenska a Čiech. Turnaj sa hral systémom každý s každým v štyroch 5 členných skupinách. Prvý dvaja zo skupiny postúpili do bojov o 1. – 8. Miesto, tretí v skupine hrali o 9. – 12. Miesto, štvrtí o 13. – 16. A piaty konečné 17. – 20. Miesto. Naši chlapci sa dostali do skupiny s FK Pardubicami, SK Sláviou Praha, AS Trenčín  a FK Baník Mostom.  

Výsledky v skupine:
PA : RK        0:2 (Bobček, Brenkus)
TN : RK        2:0
MOST : RK    0:2 (Madleňák, Kudlička)
Slávia: RK      0:2 (Brenkus 2)

Po skupinovej časti mladí Ružomberčania skončili na prvom mieste a tým sa dostali do štvrťfinálového zápasu s Baníkom Ostrava. Tento zápas chlapci vyhrali 1:0 gólom Mareka Bobčeka postúpili do semifinále, kde ich čakal neskorší víťaz Sparta Praha. Sparta to nemala ľahké, po počase prehrávala 0:1 (Madleňák), ale v závere chlapcom už chýbali sily a zápas nakoniec prehrali 2:1. V zápase o tretie miesto sa Ružomberčania stretli s Jabloncom, ktorý suverénne vyhral skupinu D. Vo veľmi ťažkom a vyrovnanom zápase chlapci siahli na dno svojich síl a víťazstvo strhli na svoju stranu gólom Mateja Madleňáka, vďaka čomu sa umiestnili na celkovom 3. Mieste, čím zaznamenali nielen výborné umiestnenie (jediné družstvo zo Slovenska, ktoré skončilo pred Ružomberkom, bol Slovan Bratislava, ktorý prehral vo finále so Spartou 1:0) ale aj skvelú reprezentáciu klubu, regiónu a v neposlednej miere aj Slovenska. 

Postrehový závod 2014

Dňa 21. mája 2014 sa na Klačne za Lesnou ulicou uskutočnil POSTREHOVÝ ZÁVOD žiakov 1. až 4. ročníka. Úlohou detí bolo nielen rýchlo prebehnúť vyznačenú trať lesom, ale nájsť aj najviac značiek ukrytých v lese. Najlepšie sa umiestnilo družstvo 1.A triedy Tatianá Hrnčiarová, Ján Nezník a Rebeka Barancová. Na druhom mieste skončilo družstvo II. triedy a na treťom mieste sa umiestnili družstvá IV.A a II.A triedy. Ďeťom sa pretek veľmi páčil a radi si ho zopakujú aj na budúci rok.

1  2  3

Zober loptu a nie drogy 2015

V stredu 22.4.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili športových aktivít nesúcich sa pod heslom ´Zober loptu, nie drogy,´ ktoré zorganizovala Základná škola Bystrická cesta. Dievčatá súťažili v basketbale (4. miesto), vybíjanej (1. m), chlapci hrali futbal (2. m) a florbal (2. m). Naši športovci sa prezentovali nielen výbornými športovými výkonmi, ale takisto vzorne reprezentovali seba aj našu školu. Vytvorili veľmi dobrú partiu, s ktorou bolo radosť spolupracovať, za čo im ďakujem. Týmto chcem poďakovať organizátorom za výborne zorganizovanú akciu. Po spočítaní bodov zo všetkých štyroch športov sme celkovo obsadili 1. miesto a získali krásny putovný pohár. 

lopta1  lopta2  lopta3

Čítať Ďalej

Gymnastický štvorboj 2015

Tak ako každý rok, aj tentoraz sa naše gymnastky zúčastnili celoslovenskej súťaže Gymnastický štvorboj. Tvrdý tréning v zostave na koberci, skoku, lavičke a cvičení na hrazde priniesol aj tento rok zaslúžený úspech. Odniesli sme si bronzové medaily. Blahoželáme!  

gymn1  gymn2  gymn3

Čítať Ďalej

Krajské kolo v basketbale žiakov ZŠ 2015

5.3.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili na krajskom kole v basketbale žiakov základných škôl. Za účasti víťazov Žilinského, Kysuckého, Martinského a Oravského regiónu sme sa celkovo umiestnili na výbornom 3. mieste. Naša účasť v krajskom finále viedla cez víťazstvo v kvalifikácii a obvodnom kole. Cez regionálne finále sme prešli bez boja, keďže súper sa nedostavil. Žiakom gratulujeme k umiestneniu a takisto k vzornej reprezentácii našej školy.

basket1  basket2  basket3

Čítať Ďalej

Lyžiarsky výcvik 2015

V čase od 9.2. 2015 do 13.2.2015 sa žiaci 7. a 8. ročníka našej školy zúčastnili Lyžiarskeho kurzu na Malinom Brde. Počas piatich dní sme si schuti zalyžovali, vyskúšali všetky typy svahov aj počasia. Bohužiaľ, nevyhýbali sa nám ani zranenia. Týmto prajeme Markovi Kučerovi skoré uzdravenie. 

lyziar1   lyziar2   lyziar3

Čítať Ďalej

Majstrovstvá školy v stolnom tenise 2014

Účastníkom a priaznivcom stolného tenisu dlhujem výsledky školského kola. Rekordných sedemnásť účastníkov bolo rozdelených do štyroch skupín, z ktorých hráči na prvých miestach následne odohrali systémom každý s každým miniturnaj o celkové prvenstvo. Víťazom sa stal Radovan Kmeť z 9.F, Matúš Kmeť, Jozef Rapoš z 9.F a Marián Žáčok z 8.B sa zhodne umiestnili na 2. až 4. mieste. 

pongi1  pongi2  pongi3

Čítať Ďalej

Úžasný výsledok 2014

23.10.2014 sa Ladislav Porubän, Radovan Kmeť (obaja z 9.F) a Tomáš Čakloš (8.F) zúčastnili v Starej Ľubovni Majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu, kde sa im mimoriadne darilo. V kategórii družstiev obsadili prvé miesto a Ladislav Porubän obsadil v kategórii jednotlivcov takisto prvé miesto. Za tento skvelý úspech im gratulujeme. Na tomto úspechu mal svoju zásluhu aj Tomáš Damiter z 8.A, ktorý bol pri našom postupe na Majstrovstvá Slovenska. 

cezpolak1  cezpolak2  cezpolak3

Čítať Ďalej

Futbalový Turnaj "přátelství" 2014

9.10.2014 sme sa zúčastnili už 3. ročníka Turnaja přátelství vo Valašskom Meziříčí. Jeho organizátorom bola Základná škola Šafaříkova, s ktorou sme nadviazali spoluprácu pri projekte ´Mluvíme jinou Řečí, ale stále si rozumieme.´ Naši priatelia z Moravy sa o nás počas nášho pobytu vzorne starali. Večer pre žiakov pripravili pohybové aktivity, na ďalší deň dievčatá mohli spoznávať okolie na kolobežkách, po turnaji sme navštívili miestny aquapark. Na samotnom turnaji sa nám veľmi darilo, celkove sme obsadili prvé miesto, nedostali sme žiadny gól, navyše Michal Dopater sa stal najlepším strelcom. Veríme, že spoločné aktivity budú pokračovať vo februári budúceho roku, kedy plánujeme spoločný lyžiarsky výcvik.  

valmez1  valmez2  valmez3

Čítať Ďalej

Ružomberská vianočná latka 2013

11.12.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaži v skoku do výšky pod názvom Ružomberská vianočná latka. Všetci zúčastnení predvádzali veľmi dobré výkony. V kategórii starších žiačok sa Alica Záchejová umiestnila na 3. mieste výkonom 135cm. V kategórii mladších žiakov skončil Martin Huba (130cm) na treťom a Adam Spišák (135cm) na druhom mieste. Kategóriu starších žiakov vyhral Matej Madleňák pekným výkonom 160cm. Gratulujeme. 

skok1  skok2  skok3

Čítať Ďalej

Turnaj vo vybíjanej 2013

Posledný týždeň kalendárneho roku (16.12.2013 - 19.12.2013) sme v našej škole venovali športovým aktivitám. Pre dievčatá si pani učiteľka Marková pripravila turnaje vo vybíjanej a pre chlapcov sme pripravili florbalové turnaje. Pondelok a streda patrili dievčatám, utorok a štvrtok zas chlapcom. Táto tradičná akcia sa stretla s veľkým záujmom, čoho dôkazom sú aj priložené fotky. 

vybijana1  vybijana2  vybijana3

Čítať Ďalej

Florbalový turnaj 2013

Posledný týždeň kalendárneho roku (16.12.2013 - 19.12.2013) sme v našej škole venovali športovým aktivitám. Pre dievčatá si pani učiteľka Marková pripravila turnaje vo vybíjanej a pre chlapcov sme pripravili florbalové turnaje. Pondelok a streda patrili dievčatám, utorok a štvrtok zas chlapcom. Táto tradičná akcia sa stretla s veľkým záujmom, čoho dôkazom sú aj priložené fotky. 

florball1  florball2  florball3

Čítať Ďalej

Majstrovstvá školy v stolnom tenise 2013

Dňa 13. novembra 2013 sa u nás v škole uskutočnili Majstrovstvá školy v stolnom tenise. Zúčastnilo sa ich osem žiakov ročníkov 7 - 9. Majstrom školy sa stal Radovan Kmeť z 8.F, na druhom mieste sa umiestnil Róbert Bielesch z 9.F. Tretie miesto po tuhom boji obsadil Dominik Bobula z 9.B. Gratulujeme. Všetci traja budú školu reprezentovať 20. novembra na okresnom kole.  

pingpong1  pingpong2  pingpong3

Čítať Ďalej

REA v rytme zumby 2013

V našej škole pracuje krúžok REA - deti, kde sa stretávajú deti z ročníkov 1. až 5. Každý štvrtok si zatancujeme a zabavíme sa pri veselých zumbových rytmoch. Koncom októbra sme sa vyšantili v kostýmoch, ktoré si pripravili samé deti. Bola to super halloweenska zábava.  

rea1  rea2  rea3

Čítať Ďalej

Florbalový turnaj 2012

Ešte pred zimnými prázdninami 2012 sme stihli odohrať dva florbalové turnaje. 18.12.2012 hrali žiaci ročníkov 5,6,7 a o dva dni 20.12.2012 to boli ôsmaci a deviataci. Fotky z akcií svedčia o vysokom nasadení a šporovom majstrovstve. Ďakujeme všetkým hráčom za predvedené výkony a hru v duchu fair play. 

florbal1  florbal2  florbal3

Čítať Ďalej

Lyžiarsky výcvik 2013

V dňoch od 14.2.2013 do 20.2.2013 sme pre žiakov zorganizoval lyžiarsky kurz. Zúčastnilo sa ho 38 žiakov siedmeho ročníka. Rozdelili sme sa do štyroch družstiev podľa výkonnosti a päť dní sme tvrdo trénovali.  

lyze1  lyze2  lyze3

Čítať Ďalej

Valašské Meziříčí 2013

V týchto dňoch sa pripravujeme na návštevu našich moravských priateľov, a tak si pripomeňme, aký program sme absolvovali u nich. V dňoch 26. – 28. septembra 2012 sa 40 žiakov a 5 pedagógov našej školy zúčastnilo výmenného pobytu vo Valašskom Meziříčí. Výmenný pobyt sa realizoval na základe úspešného projektu, ktorý podala ZŠ Šafaříkova s názvom: „Mluvíme jinou řečí, ale stále si rozumieme.“ V projekte je naša škola partnerskou školou. Počas troch dní boli žiaci rozdelení do štyroch desaťčlenných skupín, kde spolu so žiakmi ZŠ Šafaříkova realizovali pripravený program. Jazda na online korčuliach, jazda na bicykli po cyklotrasách, poznávanie mesta Valašské Meziříčí formou orientačného kvízu a návšteva detského centra „Vrtule“ žiakov dobre pobavila a mnohému naučila. Súčasťou pobytu bol aj futbalový turnaj, korého sa zúčastnilo 6 družstiev, z toho boli dve z našej školy. Dievčatá absolvovali jazykovú aktivitu, v ktorej sťažili s českými deťmi formou kvízu. Po skončení plánovaných aktivít boli pre žiakov pripravené súťaže pod dohľadom animátorov. Na spiatočnej ceste sme navštívili Valašské prírodné múzeum, kde sme videli exponáty zo života ľudí v minulých storočiach. Projekt bude pokračovať vo februári 2013 u nás lyžiarskym výcvikom žiakov ZŠ Šafaříkova a našich žiakov 7. ročníka. Ďalším programom bude opätovný výmenný pobyt na jar 2013 a projekt ukončíme spoločným stretnutím pedagógov na Morave. V mene všetkých, ktorí sa pobytu zúčastnili, sa chceme našim hostiteľom poďakovať za skvele pripravený program, za pohostinnosť a neutíchajúcu dobrú náladu, ktorou nás neustále obdarúvali. Už teraz sa tešíme na pokračovanie. 

valaska1  valaska2  valaska3

Čítať Ďalej

Futbalové turnaje 2012

Cez jarné prázdniny sme zorganizovali futbalové turnaje pre futbalové triedy našej základnej školy. Najskôr proti sebe hrali zmiešané prípravkárske družstvá, potom žiaci piatych a šiestych ročníkov, siedmaci, ôsmaci a nakoniec deviataci. 

fut1  fut2  fut3

Čítať Ďalej

Bedmintonový turnaj 2011

V rámci školských súťaží sme 21.12.2011 zorganizovali bedmintonový turnaj, do ktorého sa mohli zapojiť všetci žiaci druhého stupňa. Súťažilo sa v piatich kategóriách po ročníkoch, osobitne chlapci a dievčatá. 

bedm1  bedm2  bedm3

Čítať Ďalej

Atletická súťaž 2011

Dňa 19.5.2011 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v atletike. Družstvo bolo zložené z týchto pretekárov: Matej Lovás, Matej Čurma, Adrián Hablák, Miloš Slezák, Dominik Brčák, Lukáš Teličák, Viliam Tarač, Eduard Bugan a Ondrej Chromek. Títo žiaci vybojovali celkové prvé miesto. Ako sa umiestnili si môžete pozrieť na nástenke v chodbe pri telocvični. 

atletika1  atletika2  atletika3

Čítať Ďalej

Majstrovstvá školy v bedmintone 2010

V utorok 21.12.2010 sa u nás v škole uskutočnili Majstrovstvá školy v bedmintone pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Hrali aj chlapci, aj dievčatá, a keďže celý turnaj trval tri hodiny, všetci si mohli schuti zahrať. Po náročných bojoch v skupinách a semifinálových bojoch vzišli v družstve dievčat finalistky Katka matušková a Majka Husarčíková. O tretie miesto zviedli boj Majka Piecková a Betka Lacková. Nakoniec po urputnom súboji o prvé miesto zvíťazila Katka Matušková. Chlapci zviedli rovnako tvrdé boje a v boji o prvé miesto sa nakoniec stretli Michal Kreva s Radovanom Žiakom. Mišo vyhral a stal sa celkovým víťazom. O tretie miesto sa pre nedostatok fyzických síl podelili Vilo Tarač a Tomáš Garček. Už čoskoro zorganizujeme podobný turnaj pre piatakov. 

bedminton1  bedminton2  bedminton3

Čítať Ďalej

Naše dievčatá štvrté na majstrovstvách SR v stolnom tenise 2009

Na školských majstrovstvách SR v stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl pre školský rok 2008/2009 v dňoch 6. - 7. mája 2009 v Kalinove družstvo žiačok našej školy obsadilo 4. miesto. Dievčatám Denise Jantošovej, Evke Túryovej a Rebeke Vlčkovej k úspechu gratulujeme. 

pong1  pong2  pong3

Čítať Ďalej

Gymnastický štvorboj 2009

Gymnastického štvorboja sa zúčastnilo na našej škole 30 detí. Víťazi postúpili do okresného kola, kde školu vzorne reprezentovali. 

gymnastika1  gymnastika2  gymnastika3

Čítať Ďalej

1. mestská olympiáda 2008

Dňa 6. Júna 2008 sa v Ružomberku konala 1. Mestská olympiáda. Súťažilo sa v týchto športoch: basketbal, streetbal, volejbal, plážový volejbal, malý futbal, veľký futbal, stolný tenis, tenis, vybíjaná, plávanie, šach, streľba, gymnastika, beh olympijského dňa, korčuľovanie, cyklistika, aerobik, bowling, atletika. Naši žiaci získali mnohé ocenenia. 

olympiada1  olympiada2  olympiada3

Čítať Ďalej

Turnaj v stolnom tenise 2006

Stolný tenis sa teší na našej škole veľkému záujmu detí. 

ping1  ping2  ping3

Čítať Ďalej

Rozbory futbalových zápasov 2006

Dôkladným rozborom tréningov a aj samotných zápasov naši futbalisti získavajú cenné skúsenosti a postrehy. Moderná technika je tu nenahraditeľná. 

futbal1  futbal2  futbal3

Čítať Ďalej

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.