Škola v prírode

Naši tretiaci a štvrtáci sa v tomto týždni zúčastnili školy v prírode Tramptária v malebnej horskej obci Krahule. Každý deň mali možnosť zúčastniť sa zaujímavých aktivít, ako napríklad jazda na koni, streľba z luku, jazdenie na kárach, futbal, florbal, nacvičovanie tancov, divadielka alebo tvorenie šperkov. Súčasťou programu bol aj výlet do Kremnice, ranné tanečné rozcvičky či veselé večerné predstavenia spojené s diskotékou. Posledný večer patril spoločnej opekačke a slávnostnému vyhodnoteniu našikovnejších skupín. Všetci sa vrátili domov spokojní a plní nových zážitkov.

Skola_v_prirode_1  Skola_v_prirode_2  Skola_v_prirode_3

Škola v prírode

Predposledný júnový týždeň sme strávili s našimi deviatakmi v prekrásnom prostredí na Hutách. Spoznávali sme zákutia Kvačianskej doliny, Mlyny - Oblazy a Veľké Borové. Voľné chvíľky nám spestril animátorský program, futbal či volejbal. Program bol bohatý a prechádzky dlhé :D A tak sme sa unavení na konci týždňa vybrali zrelaxovať do Tatralandie. Milí naši deviataci, ďakujeme Vám za krásny spoločný týždeň! (Z.A., M.D., P.T.)

Skola_v_prirode_1  Skola_v_prirode_2  Skola_v_prirode_3

Škola v prírode Nitrianske Rudno

V dňoch od 13. do 17. mája sa 29 žiakov 3. A a 3. B triedy zúčastnilo školy v prírode v Nitrianskom rudne. Hotel Baník sa zmenil na „Tramptáriu“. Žiaci prežili krásne chvíle v kráľovstve pri vodnej nádrži. Okrem celodenného programu zloženého z kráľovských remesiel, hier a večerného programu vycestovali aj do neďalekých Bojníc spoznávať najznámejšiu ZOO na Slovensku. Druhým dobrodružstvom bola návšteva gazdovských dvorov v Máčove. Počas celého pobytu zbierali „tramptáre“ a za najväčší počet získaných tramptárov boli žiaci 3. A triedy odmenení „kráľovským pokladom“.

Svp_Nitrianske_Rudno_1  Svp_Nitrianske_Rudno_2  Svp_Nitrianske_Rudno_3

Škola v prírode - Tramptária 2017

Školu v prírode strávili v dňoch 15.-19.5.2017 žiaci 2.B, 3.A, 3.B a 4.A v krásnom prostredí Nitrianskeho Rudna v Tramptárii. Spolu s učiteľmi a animátormi si užili slnečné dni plné rôznorodých aktivít. Na začiatku pobytu sa rozdelili do kráľovských družín a vydali sa Vodníkovou cestou, náučným chodníkom, kde sa skrývali hádanky, hlavolamy a indície. So svojimi družinami sa zapájali do kráľovských remesiel, po večeroch ich zabával šašo Ďuro s atraktívnym programom. Očarila ich kráľovská korunovácia, rozosmiala hra Tipovačka. Svoje nadanie predviedli v Talentmánii, zatancovali si v rytmoch letnej hudby a týždeň ukončili rozlúčkovým divadelným večerom spojeným s autogramiádou. Navštívili ZOO Bojnice i hospodárske dvory v Máčove, kde ich čakala opekačka, jazda na koníkoch a množstvo hier. Družina "Žabiaci" (žiaci 3.A) nazbierala najviac tramptárov a stala sa víťazom celotýždňového snaženia, za čo si zaslúžila sladkú odmenu v podobe kráľovského darčekového koša. Odchádzali sme plní pozitívnych dojmov, úsmevných zážitkov, nových skúseností a mnohí i so slzičkami v očiach.

Skola_v_prirode_Tramptaria_2017_1  Skola_v_prirode_Tramptaria_2017_2  Skola_v_prirode_Tramptaria_2017_3

Škola v prírode vo Vysokých Tatrách

Deviataci strávili uplynulý týždeň v Tatranskej Lesnej (http://www.rajvprirode.sk/fotogaleria). Užili si tatranskú turistiku, zašportovali si a okúpali sa v aquaparku v Poprade. Priniesli si odtiaľ plno nových zážitkov, na ktoré budú dlho spomínať.

Skola v prirode vo Vysokych Tatrach 1   Skola v prirode vo Vysokych Tatrach 2   Skola v prirode vo Vysokych Tatrach 3

Čítať Ďalej

Škola v prírode spojená s plaveckým výcvikom

V termíne od 25. do 29. apríla sa 50 žiakov I. stupňa zúčastnilo Školy v prírode v Liptovskej Osade spojenej s plaveckým výcvikom žiakov štvrtých ročníkov. V krásnom prostredí sa naučili nielen plávať, ale i spoznávať náš kraj. Nechýbali, súťaže, diskotéka, vychádzky do prírody. O tom, že bolo výborne dokazoval fakt, že sa žiakom nechcelo ísť domov.

Skola v prirode 1st 2016 1   Skola v prirode 1st 2016 2  Skola v prirode 1st 2016 3