Múzeum ručnej výroby papiera

V prostredí zasneženej Ludrovskej doliny navštívili naši piataci Múzeum ručnej výroby papiera. Po krátkej videoprojekcii o histórii vzniku papiera sme sledovali odborný výklad s ukážkami jednotlivých krokov vo výrobe. Ale nezostali sme len pri tom. Viacerí z nás si chceli vyrobiť vlastný papier. A tak sme postupne: premiešavali papierovinu rozomletú na holendri, naberali zmes do sitovej šablóny, odtláčali na plstenné podložky a spoločnými silami sme lisovaním odstreďovali vodu. V takomto počasí by sme na nami vyrobený papier museli čakať aspoň 2 týždne, tak sme dostali do daru ručne vyrobený papier pracovníkmi múzea. Videli sme ukážky papiera z 19. storočia a dobové rytiny heraldických symbolov, ktorými sa papier kedysi zdobil. Na záver sme vo výtvarnej súťaži nakreslili Múzeum našimi očami a dostali sladkú odmenu. Určite odporúčame toto zaujímavé miesto navštíviť.

 

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_1  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_2  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_3

Čítať Ďalej

Beseda so spisovateľkou Silviou Vančovou

V utorok 27.11. k nám z Liptovského Mikuláša zavítala na besedu spisovateľka Silvia Vančová. Predstavila nám svoju doterajšiu tvorbu – tri knihy pre deti. Mladšiemu školskému veku venovala knihu Dve srdiečka a Ľúbim, pre deti prvého stupňa je určená kniha V našej triede. Najprv porozprávala o tom, ako jej knihy vznikali – svojim deťom vymýšľala básničky a keď ich už bolo neúrekom, rozhodla sa ich vydať knižne. Deti počúvali, ako sa hľadá rým, odkiaľ čerpá námety na básne, ako vznikajú jej knižky. Ukázala deťom ilustrácie, ktorými spestrila knihy jej kamarátka, ale aj ilustrácie, vytvorené deťmi v knihe Ľúbim. Prezradila, že jej snom bolo stať sa učiteľkou, ale nakoniec vyštudovala technický smer. Cesta knihy od spisovateľa k čitateľovi je veľmi dlhá, na jej výrobe sa podieľajú viacerí ľudia, a kým sa ocitne v kníhkupectve na pulte, prejde aj pol roka. Deti si pre pani spisovateľku pripravili množstvo otázok, ktoré ich zaujímali o jej živote, rodine aj knihách. Pani Silvia Vančová nám venovala výtlačky svojich kníh. Za besedu aj za knihy, ktoré si môžete požičať v školskej knižnici, jej veľmi pekne ďakujeme.

Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_1  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_2  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_3

Čítať Ďalej

Výroba adventných vencov

Tešme sa! Buďme ako deti! Tie iskierky v ich očiach sú prejavom, že sa to skutočne oplatí. Keď sa zoznamovali s adventnými vencami, slovenským tradičným remeslom ručnej výroby, tak sa ich radosť dala MERAŤ, ale nikto by nečakal, že príprava na VIANOČNÚ AKADÉMIU ich tak poteší. Keď zistili, že na Luciu sa ich babky potierali múkov, na Ondreja triasli plotom, popisovali si lístky s menami ich budúcich ženíchov, chodili do kurníka počúvať kohúta alebo sliepku... , tak ich prekvapenie bolo ÚPLNÉ. Veď počkajte, keď Vás dnes budú spovedať. Držte nám teda prsty...nech to dobre dopadne. ZAČÍNAME!!!

Vyroba_adventnych_vencov_1  Vyroba_adventnych_vencov_2  Vyroba_adventnych_vencov_3

Čítať Ďalej

Deviataci v Štátnej opere

Žiaci deviateho ročníka navštívili 6.11.2018 Štátnu operu v Banskej Bystrici. Našim cieľom bolo predstavenie Nemé tváre / Výkriky do ticha. Toto dielo Dany Dinkovej je príbehom o šikanovaní – virtuálnom i fyzickom. Prostredníctvom pohľadu do života mladých ľudí inscenácia rieši vážny spoločenský problém násilia, ktoré je často nenápadne, no deštruktívne prítomné v školách či rodinách. Hlavným posolstvom inscenácie je, aby sme boli tolerantní a k tolerancii viedli aj svoje okolie. Aby sme sa nenechali šikanovať inými a sami nešikanovali ľudí, s ktorými žijeme. Inscenácia prostredníctvom hudby, tanca a činoherného umenia pranieruje javy, ktoré neraz nesprávne považujeme za normálne alebo jednoducho pohodlne prehliadame.

Halloween 2018

Halloween bol pôvodne pohanský keltský sviatok konca leta Samhain. Kelti verili, že vtedy sa duše mŕtvych vracajú na zem a snažia sa ovládnuť všetko živé. Ochranou proti týmto duchom bolo svetlo v podobe ohnivých uhlíkov. Starí Slovania sa chránili svetlom, ktoré nosili svetlonosi a to sa neskôr presunulo do tekvíc. V 17. storočí tento zvyk preniesli Európania do Ameriky a postupne sa dostal aj k nám. A tak sme sa na hodinách cudzích jazykov naladili aj my na „halloweensku nôtu“, naučili sme sa niečo o tomto sviatku, zaspievali sme si aj zasúťažili. Užili sme si veselú aj strašidelnú atmosféru, no nezabudli sme si pripomenúť aj to, čo si ctíme u nás – naše Dušičky.

Halloween_2018_1  Halloween_2018_2  Halloween_2018_3

Čítať Ďalej

Jesenné variácie 3. A

Prešli dva mesiace školského roku a aj žiaci 3. A triedy už toho veľa zažili a majú sa čím pochváliť. Počasie na jeseň nám prialo a tak sme sa zúčastnili podujatí: Bezpečne do školy, Likavský hrad, Šarkaniáda, Hľadá sa prameň, Zdravá výživa, Zdravý chrbátik...

Jesenne_aktivity_3A_1  Jesenne_aktivity_3A_2  Jesenne_aktivity_3A_3

Čítať Ďalej

TRI PRASIATKA A VLK ÚŽERNÍK

SOM VLK, SOM PODNIKATEĽ, SOM VÁŠ DOBRÝ PRIATEĽ

Tak takto nejako sa odprezentovala rozprávočka TRI PRASIATKA A VLK ÚŽERNÍK v Štátnom divadle v Košiciach na Malej scéne. Moderný VĹČIK, ktorý nahováral prasiatka, aby stavali iba s jeho firmou, hoc, chudobné prasiatka nevedeli, čo je to vlastne DLH. Veď v živote platí, že každý kto Vám ZADARMO niečo postaví, bude žiadať ešte vačšie ÚROKY! Našťastie, SLOVAČ vždy čítala deťom rozprávky, a tak vieme, že na LEP nesadáme. A to je na našich rozprávočkách to krásne. Učme naše deti toto tajomstvo ďalej.

Tri_prasiatka_a_vlk_uzernik_1  Tri_prasiatka_a_vlk_uzernik_2  Tri_prasiatka_a_vlk_uzernik_3

Čítať Ďalej

Objav v sebe talent

Zavítal k nám tanečný majster - umelec Miroslav "Bruise" Žilka, člen tanečnej skupiny Old School Brothers, ktorá vyhrala pred niekoľkými rokmi súťaž Slovensko má talent. Talentovaný, veľmi skromný, milý umelec deťom predviedol niekoľko tanečných štýlov, roztlieskal a roztancoval celú telocvičňu, naučil deti základné pohyby najnovších tancov, nakoniec urobil autogramiádu. So svojím programom " Objav v sebe talent" chodí po slovenských školách a ukazuje deťom krásu pohybu a vzbudzuje v nich radosť z tanca. Jeho prezývka Bruise - Modrina - znamená veľa pádov a modrín, ktoré získal pri nacvičovaní krkolomných tanečných kúskov. A jeho priezvisko dokazuje, že v ňom skutočne hrá každá žilka!

Objav_v_sebe_talent_1  Objav_v_sebe_talent_2  Objav_v_sebe_talent_3

Čítať Ďalej

Jesenná výzdoba na 1.stupni

Jesenna_vyzdoba_na_1_stupni_2  Jesenna_vyzdoba_na_1_stupni_3

Jesenna_vyzdoba_na_1_stupni_1  Jesenna_vyzdoba_na_1_stupni_4

Návšteva múzeí

Boli sme v Liptovskom Mikuláši v múzeu. A nie v jednom, ale rovno v dvoch. V Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva si naši šiestaci prezreli vynovené priestory zamerané na prírodu, jaskyne a život v minulosti na Slovensku. V múzeu Čierny orol sme sa dozvedeli, ako prebiehal život dvoranov a poddaných počas poľovačiek na dvora kráľa Mateja Korvína.

Navsteva_muzei_1  Navsteva_muzei_2  Navsteva_muzei_3

Čítať Ďalej

Európsky deň jazykov 2018

HELLO – GUTEN TAG – BUENOS DIAS – BUON GIORNO

Tieto a mnohé ďalšie cudzojazyčné slová zneli v stredu 26.9. na hodinách cudzích jazykov. Spolu so žiakmi sme si aj u nás pripomenuli Európsky deň jazykov. Hravou formou sme triedili a priraďovali slová a frázy k jednotlivým krajinám, siedmačky nám „zarapovali“ v nemčine, zasmiali sme sa na videu o Rebarborovej Barbare, zamotali sa nám jazyky pri jazykolamoch a prečítali (alebo skôr neprečítali ) sme si tie najdlhšie slová z angličtiny, nemčiny, češtiny či taliančiny. Objavili sme slovíčka poznané i nepoznané a zistili sme hravo, že každá reč skrýva svoje čaro.

Europsky_den_jazykov_2018_1  Europsky_den_jazykov_2018_2  Europsky_den_jazykov_2018_3

Čítať Ďalej

Otvorenie nového školského roka 2018/2019

Všetkým Vám prajeme veľa úspechov, energie a krásnych zážitkov.

Otvorenie_noveho_skolskeho_roka_2018_2019_1  Otvorenie_noveho_skolskeho_roka_2018_2019_2  Otvorenie_noveho_skolskeho_roka_2018_2019_3

Koniec školského roka 2017/2018

Je koniec. Ale nesmútime. Tešíme sa. Prežili sme krásny rok...

Prajeme príjemné prázdniny.

Koniec_skolskeho_roka_2017_2018_1  Koniec_skolskeho_roka_2017_2018_2  Koniec_skolskeho_roka_2017_2018_3

Čítať Ďalej

Beseda so spisovateľom

Piataci prežili Deň detí netradične. Stretli sa so známym spisovateľom pánom Milanom Igorom Chovanom a jeho rozprávkami a povesťami. Po hodinovom zaujímavom rozprávaní o spisovateľovom živote a jeho literárnej tvorbe zažili aj skutočnú autogramiádu.

Beseda_so_spisovatelom_1  Beseda_so_spisovatelom_2  Beseda_so_spisovatelom_3

Čítať Ďalej

Návšteva Bábkového divadla na rázcestí v Banskej Bystrici

Piataci sa vo štvrtok 26.4. ponorili do sveta rozprávok. V bábkovom divadle strávili dopoludnie s postavami z obľúbenej rozprávky Pinocchio a znova si pripomenuli dôležitosť jej posolstva. Zoznámili sa s rôznymi druhmi divadelných bábok a spoznali zaujímavú prácu bábkohercov.

Navsteva_Babkoveho_divadla_na_razcesti_v_Banskej_Bystrici_1 

DOKARNEVALOVANÉ ;-)

Radosť, radosť, radosť, aj tak sa dajú opísať emócie z karnevalu, ktoré rozihrali úsmev na tvárach našich detí, a aby som splnila sľúbené, tak Vám ukážem akí boli naši štvrtáci zo 4.B.

Dokarnevalovane_1  Dokarnevalovane_2  Dokarnevalovane_3

Čítať Ďalej

Vianočná akadémia 2017

Užili sme si atmosféru Vianoc. Tú nám navodili naši žiaci na Vianočnej akadémii. Ďakujeme všetkým vyučujúcim, aj žiakom za vynaložené úsilie.

Prajeme krásne a pokojné sviatky.

Vianocna_akademia_2017_1  Vianocna_akademia_2017_2  Vianocna_akademia_2017_3

Čítať Ďalej

Vianočný jarmoček 2017

Na našej škole sa pravidelne koná vianočný jarmocek ŠKD, na ktorom sa so svojimi prácami a výrobkami prezentujú deti ŠKD aj so svojimi vychovavateľkami . Preto Vás všetkých srdečne pozývame.

Vianocny_jarmocek_2017_1  Vianocny_jarmocek_2017_3   Vianocny_jarmocek_2017_4

Vianocny_jarmocek_2017_2

Máme v škole Mikuláša!!!

Warning! Každý kto sa bojí nech sem nelezie...náš MALÝ SVET PREPADOL Základnú školu Klačno aj s ich krásne slovenským repertoárom: precestovali sme hrady, zámky, Krupinu, Svidník, Kamzík, Marhát, Petránky........a Mikuláš bol tvrdo skúšaný, čo z toho pozná! Tak celý 1.stupeň ďakuje všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a toto milé dielko pre nás pripravili..... PS: končím, idem si užiť krásneho MIKULÁŠA ;-)

Mame_v_skole_Mikulasa_8  Mame_v_skole_Mikulasa_2  Mame_v_skole_Mikulasa_3

Čítať Ďalej

Noc v škole 2

Noc v škole. 16.11.2017 sme sa (5.A, 5.B, 5.F, 6.F) rozhodli stráviť noc v škole. Dobre sme sa navečerali, zahrali sme si stolný tenis, boli aj súťaže, film a samozrejme hľadanie pokladov v tajomných zákutiach. Záverečná diskotéka nám odhalila mnoho tanečných a speváckych talentov. A aj keď sme toho moc nenaspali, ráno nám padli vhod spoločné raňajky. Spokojne sme sa rozišli a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu.

noc_v_skole_2_1  noc_v_skole_2_2  noc_v_skole_2_3

Čítať Ďalej

Noc v škole

Nebýva zvykom, aby žiaci prichádzali do školy v čase, keď na televíznych obrazovkách beží večerníček a piatok sa láme s víkendom. A predsa sme to zažili! V piatok 27. októbra o 19:00 sme privítali v tmavých útrobách školy žiakov 6.A a 8.B triedy. Nocľažníci s netradičnou školskou výbavou - so spacákmi a karimatkami, si prišli užiť Halloweensku noc v škole. Po posilnení pizzou, prekonaní strašidelných i logických úloh na ceste chodbami školy, zábave na minidiskotéke, pozeraní hororu ich čakal polnočný pochod ulicami v blízkosti školy. Myslíte, že po tom všetkom niekto spal? :)

Noc_v_skole_1  Noc_v_skole_2  Noc_v_skole_3

Čítať Ďalej

RONJA - dcéra lúpežníka

ASTRID LINDGNEROVÁ a jej neuveriteľne silný príbeh z lesa dnes rozpútal teenagerskú horúčku v 4.B! Ronja ako nespútaná hrdinka, Birk- čistá duša spojená s čarom prírody, Plesnivec- predstaviteľ múdrosti starších, zbojníci, vojaci, harpie a šomríci..., tak títo všetci postavili do pozoru našu mlaď. Poučný príbeh lásky, priateľstva, družnosti, ktorý do popredia postaví česť a lásku vs. chamtivosť a boje. Chválime našich štvrtákov, že tak statočne vydržali a s nadšením si užívali slovenskú kultúru. Tak, dozdivadlovania priatelia;-).

RONJA_dcera_lupeznika_1  RONJA_dcera_lupeznika_2  RONJA_dcera_lupeznika_3

Čítať Ďalej

Európsky deň jazykov 2017

Európsky deň jazykov je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín EÚ, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií. Cieľom je tiež podpora občanov k učeniu nových jazykov, vďaka ktorým si zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život v rámci EÚ.

Na našej škole sa stal tento deň už tradíciou. 26. septembra sme sa prostredníctvom rôznych aktivít preniesli do anglicky aj nemecky hovoriacich krajín a priblížili si tak zábavnejším spôsobom ich reč, zvyky a kultúru. Veľkou pomocou nám boli aktívni a tvoriví asistenti z radov našich žiakov.

Europsky_den_jazykov_2017_1  Europsky_den_jazykov_2017_2  Europsky_den_jazykov_2017_3

Čítať Ďalej

Tajomná noc v škole 2017

V piatok 2. júna 2017 bola pre žiakov štvrtého ročníka pripravená akcia s názvom Tajomná noc v škole. Deti si prichystali núdzové spanie na žinenkách (vydezinfikovaných) a pani učiteľky pre ne pripravili množstvo aktivít a zábavy. Deti si to skutočne užili - boli v posilňovni, hrali ping-pong, pohybové hry, skákali na diskotéke, potom sa skľudňovali v saune a vo vírivkách. Medzitým konzumovali prinesené zásoby. Ďakujeme mamičke p. Švidroňovej, ktorá nás zásobila ešte aj chlebíčkami a perfektnou bábovkou a starkej Damiánka Pelca s koláčikmi. Deti si mohli vybrať film, ktorý sledovali v prestávkach medzi aktivitami. Približne o 22,30 boli vychystaní "do postele", avšak ešte predtým si otestovali odvahu na cestičke nočnou školou. Vybrali sa po označenom chodníčku zo sviečok poza šatne (tma riadna) a na konci ich čakala sladká odmena. Aj keď spánok bol pomerne „rušný“, v sobotu o 8,00 hod. opustili deti školu so zážitkom, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Tajomna_noc_v_skole_2017_1  Tajomna_noc_v_skole_2017_2  Tajomna_noc_v_skole_2017_3

Čítať Ďalej

Hodiny literatúry v bábkovom divadle

Žiaci 9. B a 6. B triedy sa zúčastnili na Festivale slovenských bábkových divadiel Bábková Žilina 2017 a pozreli si bábkové predstavenia v bábkovom divadle. Deviataci si zaspomínali na svoje detské časy pri predstavení Z rozprávky do rozprávky (http://www.bdz.sk/index.php?name=menu_fotogal&id=125) a šiestaci si pozreli výborne spracovaný príbeh o Petrovi Panovi, chlapcovi, ktorý nikdy nevyrastie (http://www.bdz.sk/index.php?name=menu_fotogal&id=69). Žiaci si znovu pripomenuli známe posolstvo rozprávok o dobre a spravodlivosti a tiež sa zoznámili s mnohými druhmi divadelných bábok, kulís, zvukových a svetelných efektov a mali možnosť vidieť skvelé herecké výkony bábkohercov. Z obidvoch predstavení žiaci odchádzali spokojní a vysmiati, nič viac si tvorcovia divadla snáď ani nemôžu priať.

Hodiny_literatury_v_babkovom_divadle_1  Hodiny_literatury_v_babkovom_divadle_2  Hodiny_literatury_v_babkovom_divadle_3

Deň detí 1.A 2017

Kto by si nepochutil na veľkej zmrzline? . Trnovského cukráreň opäť nesklamala. Aj žiaci 1.A triedy začali svoj deň práve týmto sladkým občerstvením. Počasie prialo a tak okrem zábavy v parku stihli navštívíť aj Liptovské múzeum. Najviac sa im páčili vystavené preparované zvieratá.

Den_deti_1_A_2017_1  Den_deti_1_A_2017_2  Den_deti_1_A_2017_3

Čítať Ďalej

Čitateľský maratón 2017

Dňa 31.5. sme sa so žiakmi zapojili do 10. ročníka projektu Čítajme si 2017. V tento deň sa na hodinách slovenčiny čítali knihy. Dievčatá z 9.B triedy boli čítať rozprávkové knihy predškolákom v materskej škole. Prečítali im rozprávky o zvieratkách, princeznách a kráľoch. Predškoláci rozprávky so záujmom počúvali a vedeli odpovedať na všetky otázky, ktoré im dievčatá položili. Deviatačky prežili spolu s budúcimi prváčikmi príjemné rozprávkové dopoludnie.

Citatelsky_maraton_2017_1  Citatelsky_maraton_2017_2  Citatelsky_maraton_2017_3

Čítať Ďalej

Tanec s Elánom

V piatok 19.5.2017 tanečnice z krúžku REA - deti reprezentovali našu školu na nesúťažnej tanečnej prehliadke s názvom Tanec s Elánom. Za účasť získali peknú trofej a účastnícky list. Zábava bola super, nálada tiež. Strávili sme pekné popoludnie. Prajeme mladým tanečníčkam, aby im radosť z pohybu a tanca vydržala čo najdlhšie.

Tanec_s_Elanom_1  Tanec_s_Elanom_2  Tanec_s_Elanom_3

Tanec_s_Elanom_4  Tanec_s_Elanom_5 

Divadlo BABADLO

Dňa 14.marca 2017 v utorok k nám do ŠKD I., II. a III. oddelenia zavítala bábko herečka z divadla BABADLO z Prešova. Zahrala deťom prekrásne divadielko " Hrnček var ". Mnoho detí túto rozprávku nepoznalo a tak predstavenie sledovali so zatajeným dychom, a spontánne sa zapájali na vyzvanie herečky do deja.

Divadlo_BABADLO_1  Divadlo_BABADLO_2  Divadlo_BABADLO_3

Čítať Ďalej

Týždeň slovenských knižníc

Žiaci 8.A triedy sa v pondelok 13. marca zúčastnili programu "Cestami slovenského slova"- čítania diela slovenskej spisovateľky Margity Figuli Tri gaštanové kone v Slovenskej národnej knižnici v Martine. Vypočuli si originálne prednesy úryvkov oživené hudbou a spevom. Prezreli si SNK, dozvedeli sa zaujmavosti o knižnych dielach, ktoré sú v knižnici uložené. Obohatení o nové umelecké zážitky si prezreli historickú časť mesta Martin a navštívili najstaršiu budovu Matice slovenskej.

Tyzden_slovenskych_kniznic_1  Tyzden_slovenskych_kniznic_2 

Medzinárodný deň materinského jazyka 2017

21. február je Medzinárodným dňom materinského jazyka. Žiaci ôsmeho ročníka si ho pripomenuli zaujímavou aktivitou. Zahrali si Scrabble. Je to jazyková hra, ktorá obsahuje hrací plán a zásobník písmen, hráči tvoria slová podľa vopred stanovených pravidiel. Naši hráči hrali s veľkým zaujatím a počas dvoch hodín podali skvelé výkony.

Medzinarodny_den_materinskeho_jazyka_1  Medzinarodny_den_materinskeho_jazyka_2  Medzinarodny_den_materinskeho_jazyka_3

Čítať Ďalej

Vianočná akadémia 2016

Krásne Vianoce chceme Vám priať
aby mal človek človeka rád
aby jeden druhému viac šťastia prial
aby ten nový rok zato stál!

Pokojné prežitie vianočných sviatkov praje ZŠ Klačno!

Vianocna akademia 2016 1  Vianocna akademia 2016 12  Vianocna akademia 2016 3

Čítať Ďalej

Vianočný jarmoček 2016

Aj jarmoček bol vydarenou predvianočnou akciou, ktorú zorganizovali všetky p. vychovávateľky troch oddelení ŠKD. Všetkým prajeme pekné a pokojné Vianoce a šťastný Nový rok 2017.

Vianocny jarmocek 2016 1  Vianocny jarmocek 2016 2  Vianocny jarmocek 2016 3

Čítať Ďalej

Práce detí ŠKD

Vianoce a zima sa pomaly, ale iste blížia. Na vianočnú výzdobu sme si urobili krásny malý vianočný stromček na špilke s gombíkovou výzdobou. Aj snehu sme sa veľmi potešili a už tu máme aj krásnych snehuliakov.... vyrobili deti II. oddelenia.

Prace deti SKD 1  Prace deti SKD 2  Prace deti SKD 3

Čítať Ďalej

Maľovanie na kameň

.... aj toto bola zábava pre malé rúčky prvákov, druhákov a tretiakov II. oddelenia ŠKD. Bola síce deťom potrebná dávka trpezlivosti, ale výsledok stál za to. :)

malovanie na kamen 5  malovanie na kamen 2   malovanie na kamen 3

Čítať Ďalej

Halloween 2016

Posledný deň pred jesennými prázdninami zavládla v našej škole veľmi zvláštna atmosféra. Už počas dňa sa tu ozývali hrôzostrašné zvuky a tmavé chodby boli plné nezvyčajných stvorení, čarodejníc, ba dokonca aj duchov. Takto vyzeral štvrtok, ktorý sa niesol v znamení Halloweenu. Spoločne so žiakmi sme si na hodinách cudzích jazykov vyzdobili triedy, chodby a priblížili si tento sviatok trošku netradičnými aktivitami. Nesmeli chýbať tekvice, pavúky, strašidelné príbehy či videá. A to najlepšie nás ešte len čakalo – Halloweenska noc. Po zotmení sme sa stretli pred školou, plní strachu, ale aj očakávaní, čo sa bude diať. Noc odštartovala strašidelným hororom a o polnoci sme sa vydali so sviečkami a baterkami na Halloweensky pochod. Ani tí najlepší herci nedokázali v danej chvíli skryť svoj strach. Nevedeli sme sa dočkať rána.... a od tohto rána sa nevieme dočkať ďalšej Halloweenskej noci.

  Halloween 2016 1  Halloween 2016 2  Halloween 2016 3

Čítať Ďalej

Galakoncertu umenia viacerých generácii

Dňa 23.6.2016 sa žiaci prvého stupňa našej školy zúčastnili "Galakoncertu umenia viacerých generácii", ktorý sa  uskutočnil v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch. Naši žiaci spolu s dievčatami z tanečného súboru REA veľmi pekne a dojímavo reprezentovali našu školu, za čo si vyslúžili veľký potlesk a pochvalu.

Galakoncertu umenia viacerych generacii 1  Galakoncertu umenia viacerych generacii 2  Galakoncertu umenia viacerych generacii 3

Čítať Ďalej

English party

Žiaci 6.A sa rozlúčili s vyučovaním anglického jazyka v školskom roku 2015/16 v štýle anglických tradícií. Práve v čase, keď Briti oslavovali 90. narodeniny kráľovnej Alžbety II., ani my sme nechceli ostať bokom. Na záver tohto školského roka sme si pripravili štýlovú English party. Predpísaný DRESS CODE bol tvorený v typických anglických farbách ( biela, modrá, červená ), chlapci siahli po sakách v štýle anglických lordov, dievčatá dali prednosť oblečeniu podobnému školským uniformám. Nezabudli sme ani na typické občerstvenie, podával sa čierny čaj s mliekom a maslové sušienky. K dobrej nálade prispela anglická hudobná produkcia, v podaní neprekonaných Beatles a čas sme si spestrili aj rôznymi jazykovými a spoločenskými hrami. Vydarená akcia, ktorú si radi zopakujeme aj v budúcnosti.

English party 1  English party 2  English party 3

Čítať Ďalej

Čitateľský maratón 2016

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla.“

John Ruskin

Vo štvrtok 2. 6. 2016 sa u nás celý deň čítalo. Zapojili sme sa do aktivity Čítajme si 2016 http://www.ldi.sk/podujatia/citajme-si/citajme-si-2016/, ktorú už deviaty rok organizovala Linka detskej istoty. Cieľom podujatia bolo podporiť u detí záujem o knihy a čítanie. Čítalo sa vo viacerých mestách a na rôznych miestach na Slovensku súčasne. My sme čítali v školskej knižnici a v jazykovej učebni, kde sa každú hodinu striedali žiaci a na pokračovanie čítali vybrané knihy. Každý žiak sa po prečítaní jednej strany z vybranej knihy zapísal do prezenčnej listiny. Na konci vyučovania sme zistili, že sa do čitateľského maratónu zapojilo 257 žiakov prvého aj druhého stupňa.

Citatelsky maraton 2016 1   Citatelsky maraton 2016 2   Citatelsky maraton 2016 3

Čítať Ďalej

Tajomná noc v škole

Každoročne sa žiaci štvrtých ročníkov lúčia s I. stupňom netradičným podujatím „Tajomnou nocou v škole.“ Ináč to nebolo ani tohto roku. Vybrali si na to magický dátum piatok 13. mája. Čakali ich športové zápolenia vo futbale, florbale, vybíjanej. Svoje svaly posilnili v posilňovni. Po športových aktivitách ich čakala sauna a perličkové vane. Večer nechýbala diskotéka ukončená ohňostrojom pred budovou školy. Ani film im nedodal odvahu pri polnočnom prechádzaní nočnou školou vysvietenou sviečkami. Na tento zážitok budú určite dlho spomínať.

Tajomna noc v skole 1  Tajomna noc v skole 2  Tajomna noc v skole 3

Čítať Ďalej

Autorské čítanie

Hovorí sa, že k dobrej knihe treba dobrých čitateľov. To, že dobrých čitateľov máme aj v našej škole, dokázali žiaci 7.A triedy, ktorí zažili netradičnú hodinu literatúry. Mali možnosť vypočuť si poviedku Posledné želanie z knihy Dračí řád - času navzdory priamo od autora Jána Gálika, ktorého doteraz poznali ako svojho učiteľa matematiky a telesnej výchovy. Dnes ho spoznali aj ako autora fantasy literatúry, ktorého tvorba získala viaceré ocenenia v oblasti fantasy. Po prečítaní poviedky žiaci s autorom živo diskutovali o jeho diele a literárnej tvorbe.

 

Autorske citanie 1  Autorske citanie 2  Autorske citanie 3

Čítať Ďalej

Deň matiek 2016

Kvety pre mamu

Všetky kvety do rúk mamy,
skladám ako drahokamy.
Za jej lásku plnú nehy,
za zelené detské brehy.
Za jej štedrosť, starosť v hlave,
za dni šťastné, za dni hravé,
za rozprávky nad kolískou,
za to, že vždy stojí blízko.

Druhá májová nedeľa už niekoľko rokov patrí všetkým mamám a starým mamám. Naši žiaci ani tento rok nezabudli na svoje mamičky a 12. mája ich v Aule KU obdarovali pekným programom plným básničiek, pesničiek, tancov a scénok.

Den matiek 1st 2016 1  Den matiek 1st 2016 2  Den matiek 1st 2016 3

Čítať Ďalej

Marec – mesiac knihy

Už tradične mesiac marec spájame s príchodom jari, no tento mesiac nesie ešte jeden pekný prívlastok – mesiac knihy. Aj keď mnohí ho už nevnímajú tak intenzívne, u nás to bolo presne naopak! Mesiac knihy sme si pripomenuli aj na hodinách cudzích jazykov, kde sme spoločne čítali, rozoberali a diskutovali o prečítaných dielach nemeckých a anglických autorov. Slávny spisovateľ Victor Hugo povedal : „Dobrá kniha potrebuje dobrých čitateľov“. A takých sa snažíme na našej škole vychovať čo najviac.

Marec mesiac knihy 1   Marec mesiac knihy 2   Marec mesiac knihy 3

Čítať Ďalej

Veľkonočný jarmoček 2016

V dňoch 21. – 22. marca 2016 pani vychovávateľky I. , II. , a III. oddelenia usporiadali s deťmi ŠKD veľkonočný jarmoček, na ktorom sa prezentovali vlastnými výrobkami.

Velkonocny jarmocek1   Velkonocny jarmocek2  Velkonocny jarmocek3

Čítať Ďalej

Sv. Valentín 2016

Aj tento rok sme si spolu so žiakmi druhého stupňa pripomenuli sviatok sv. Valentína. Na hodinách anglického a nemeckého jazyka vyrobili naši žiaci prekrásne valentínske pozdravy pre svojich kamarátov, kamarátky, tajné lásky či učiteľov. Svoje valentínky vhodili do valentínskej schránky a netrpezlivo čakali do pondelka, kedy naše šikovné dievčatá valentínky porozdávali a vyčarili tak úsmev na tvári nejednému z nás :).

sv valentin 2016 1   sv valentin 2016 2   sv valentin 2016 3

Čítať Ďalej

ZŠ KLAČNO – DVADSAŤROČNÁ

Hovorí sa, že prvých dvadsať rokov v živote človeka je najkrajších. To isté platí aj o živote našej školy. Bol to čas plný práce, v ktorom sa dobudovala telocvičňa, školská jedáleň, odborné učebne či futbalové ihrisko pre žiakov. Stretli sa tu skvelí učitelia, ktorí odovzdávali svoje vedomosti a životné skúsenosti mnohým žiakom.

Pozvaní hostia, bývalí a súčasní učitelia sa stretli pri tejto príležitosti na slávnostnej akadémii 26. novembra 2015 v kine Kultúra. Pestrý program si pripravili žiaci. Vystúpeniam predchádzala videoprojekcia o histórii školy. Sprievodcom nám bol pán riaditeľ PaedDr. Mojmír Šrobár. Po jej skončení pokračovali oslavy slávnostnou recepciou v škole.

Plní nových očakávaní sa púšťame do ďalších rokov a prajeme si, aby boli aspoň tak úspešné ako predchádzajúce.

akademia 1  akademia 2  akademia 3

Čítať Ďalej

Mikuláš 2015

Po krásnej rozprávke O princeznej so zlatou hviezdou na čele, žiaci 1.stupňa privítali Mikuláša, ktorý prišiel v sprievode anjelikov a čertov. Žiaci sa na neho tešili a pripravili si pekný program. Za odmenu si zástupcovia tried vyzdvihli balíčky plné dobrôt , ktoré pani učiteľky rozdali v triedach. 

Mikulas 1  Mikulas 2  Mikulas 3

Čítať Ďalej

O princeznej so zlatou hviezdou na čele

Dňa 4.12.2015 sa naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenia, v ktorom bola humorne a moderne spracovaná klasická rozprávka O princeznej so zlatou hviezdou na čele... (divadlo Clipperton). V predstavení sa striedali pesničky , krásne a vtipné scénky. Herci plynulo komunikovali aj s obecenstvom, čo žiakov veľmi potešilo. Moderné texty a rozhovory hercov sa našim žiakom veľmi páčili, čo vyjadrili na konci silným potleskom.

O princeznej so zlatou 1  O princeznej so zlatou 2  O princeznej so zlatou 3

Čítať Ďalej

O Slovanských kniežatách

Dňa 27.11.2015 sme sa zúčastnili vo veľkej telocvični na predstavení O Slovanských kniežatách. Celé predstavenie bolo popretkávané vtipnými situačnými scénkami, do ktorých boli zapojení žiaci. Herci im postupne priblížili našu históriu vzniku napr. Samovej ríše , kniežactiev či korunováciu v našej krajine. Bolo to vydarené predstavenie, čo dokazovali aj úsmevy žiakov na tvárach, keď odchádzali z predstavenia.

Slovanske kniezata 1  Slovanske kniezata 2  Slovanske kniezata 3

Čítať Ďalej

Halloween 2015

Na Slovensku sviatok Všetkých svätých, v anglicky a už aj nemecky hovoriacich krajinách Halloween. Posledný deň pred jesennými prázdninami prebiehalo vyučovanie cudzích jazykov na našej škole veľmi netradične. V laviciach sedeli namiesto žiakov bosorky, mŕtva nevesta, pirát, víla, čarodejnice a ďalšie rozprávkové a hororové postavy. Našich žiakov v tento deň neučili len „obyčajní“ učitelia, ale čarodejnice, striga a dokonca aj upír. Všetci sme sa výborne zabávali, veď posúďte sami... 

halloween 2015 1  halloween 2015 2  halloween 2015 3

Čítať Ďalej

Týždeň hlasného čítania 2014

V apríli sa žiaci 1. stupňa zapojili už do trinásteho ročníka Týždňa hlasného čítania. Myšlienkou tejto akcie bolo zblížiť svet dospelých so svetom detí prostredníctvom príbehov a rozprávok. Vstúpili sme na dobrodružnú cestu do Krajiny zázrakov a kúziel. Čáry-máry, abraka dabra....to boli naše kúzelné slová pri odhaľovaní tajomstiev na kúzelnej ceste. Počas siedmich dní sa žiaci stretli so siedmimi zázračnými predmetmi, ktoré, keď sme odkúzlili, teda odpovedali na otázku, na oplátku sa vykúzlili jedno alebo dve písmenká. Za sedem kúzelných úloh - otázok, získali žiaci desať písmen, ktoré keď poukladali do správneho poradia, získali odpoveď na otázku – Kto je najväčším kúzelníkom sveta? Za splnenie všetkých úloh získali Certifikát. 

Beseda s Branislavom Jóbusom 2014

Pekné septembrové dopoludnie strávili tretiaci v mestskej knižnici na besede so spisovateľom a hudobníkom Branislavom Jóbusom. Pán spisovateľ porozprával deťom ako vznikali jeho knihy. Zábavnou formou deťom priblížil osobnosť hlavnej postavy viacerých jeho kníh Muflóna Anciáša. Svoje rozprávanie spestril vlastnými piesňami. Adriánko Kenereš je vášnivým čitateľom kníh uja spisovateľa a tak si priniesol podpísať hneď niekoľko titulov. 

Sv. Valentín 2015

Bol podľa legendy kňazom, ktorý napriek zákazu cisára Claudia sobášil zaľúbené páry, za čo ho neskôr uväznili. Legenda hovorí, že práve tam sa zoznámil so slepou žalárnikovou dcérou a zázračne jej vrátil zrak. 14. februára 269 ho odsúdili na smrť. Ešte pred smrťou však žalárnikovej dcére napísal list s podpisom: S láskou Tvoj Valentín. Na znak toho si na výročie jeho smrti ľudia po celom svete posielajú valentínky, drobné darčeky či srdiečka. Sviatok sv. Valentína sme si pripomenuli na hodinách anglického a nemeckého jazyka aj my. A výsledok stojí naozaj za to. Veď posúďte sami...

valentin1  valentin2  valentin3

Čítať Ďalej

Halloween 2014

Aj tento rok si naši žiaci na hodinách anglického a nemeckého jazyka pripomenuli a oslávili sviatok západnej Európy a Ameriky Hallloween. Dozvedeli sa množstvo informácií o pôvode, vzniku a spôsobe osláv tohto sviatku,oboznámili sa s tematickou slovnou zásobou, vypracovali pracovné listy s danou tematikou. naučili sa riekanky či pesničky. Samozrejme nechýbali strašidlá, typické sladkosti a hlavne dobrá nálada. Takéto hodiny boli príjemným spestrením v každodennej práci žiakov i učiteľov. Tešíme sa opäť o rok. 

hallowen1  hallowen2  hallowen3

Čítať Ďalej

Deň matiek 2014

Vie o nás všetko.
Viac, než mnohí iní.
A napriek tomu nikdy nesklame.­
A nespomína­ dlho na prečiny.­
O kom to vravím? Predsa o mame.

Tieto verše otvorili slávnostnú akadémiu, ktorú pripravili naši žiaci pre svoje mamy a staré mamy k ich sviatku. Kytička kvetov alebo bonboniéra v tento deň určite poteší. No na darček v podobe básne, tanca či dokonalého hereckého výkonu svojho dieťaťa, pri ktorom sa tlačia slzy do očí, budú mamy dlho spomínať. Takto už každoročne vyjadrujú naši žiaci veľkú vďaku svojim mamám za ich lásku a obetavosť. Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim za skvelý zážitok, ktorý nám pripravili.

mama1  mama2  mama3

Čítať Ďalej

Hodina dejepisu naživo 2013

Dňa 19. novembra 2013 k nám do školy prišla skupina historického šermu Bojník z Bojníc, aby nám predviedla hodinu dejepisu naživo.

dejepis1  dejepis2  dejepis3

Čítať Ďalej

Deň matiek 2009

Každoročne pripravujeme s deťmi atraktívny program ku príležitosti Dňa matiek. Vystúpenie je popretkávané tancami, scénkami, básňami i piesňami pripravenými žiakmi prvého a druhého stupňa. Oživením bolo aj vystúpenie tanečnej skupiny REA, v rámci ktorého naše dievčatá žnú jeden úspech za druhým. Tento rok sa program veľmi vydaril a za to patrí všetkým, čo ho prezentovali, pripravovali i tým, čo prišli - veľká vďaka.

matka1  matka2  matka3

Čítať Ďalej

Karneval 2008

Naši najmladší žiaci sa radi zabávajú v spoločnosti rozprávkových bytostí... 

karneval1  karneval2  karneval3

Čítať Ďalej

Halloween 2008

Obdobie jesene je spojené so sviatkom HALLOWEEN. My sme sa ho tiež rozhodli osláviť rôznym spôsobom v jednotlivých triedach. Pôvodne je to deň strachu a hrôzy, preto sa aj na našej škole objavili strašidlá, duchovia a mátohy... V triedach zvolená porota vyhodnotila najlepšiu masku a po pripravenom programe z rôznych súťaží a úloh sa začala aj zábava. Dievčatá ukázali svoje kozmetické zručnosti a chlapci nás presvedčili, že aj oni zvládnu rýchle čistenie zemiakov. Veríme, že množstvo nápadov a strašidiel sa objaví aj na budúci rok. 

halloween1  halloween2  halloween3

Čítať Ďalej

Deň detí 2007

Nikdy sa nezabúdame pozerať na našich žiakov ako na deti... 

deti1  deti2  deti3

Čítať Ďalej

Tanečné vystúpenie 2006

Žiaci 1. stupňa často organizujú tanečné vystúpenia... 

tanec1  tanec2  tanec3

Čítať Ďalej

Návšteva z Poľska 2006

V apríli 2007 našu školu navštívilo 40 pedagógov z poľského mesta Opole. Prezentovali sme im vybavenie a priestory našej školy. Naši kolegovia z Poľska boli nadšení. 

opole1  opole2  opole3

Čítať Ďalej

Vystúpenie Rea 2005

Ponúkame Vám zábery tanečného krúžku Rea, ktorý sa zúčastňuje na rôznych celoslovenských vystúpeniach. 

rea1  rea2  rea3

Čítať Ďalej

Cirkus Jacko 2003

Na škole sa občas zastavia aj svetoznámy artisti. 

cirkus1  cirkus2  cirkus3

Čítať Ďalej

Deň matiek 2015

Zas prišiel máj - lásky čas. A tak aj naši žiaci vyjadrili lásku a vďaku svojim mamám a starým mamám nezabudnuteľným programom, ktorý si pre ne pripravili k ich sviatku. 12. 5. sa v Aule Jána Paula II. KU recitovalo, spievalo a tancovalo, obecenstvo sa smialo, ale aj plakalo. Žiaci prvého a druhého stupňa ukázali svoje umelecké schopnosti a pripravili pre svoje mamy veľa básničiek, piesní, scénok a tanečných predstavení. Za príjemne strávené májové popoludnie im všetkým patrí veľká vďaka.

denmatiek1   denmatiek2  denmatiek3

Čítať Ďalej

Deň detí 2015

Ku Dňu detí sme pre našich žiakov okrem aktivít v prírode a na športoviskách pripravili vystúpenie skupiny historického šermu Bojník z Bojníc. Ich ukážky bojov, dvornej etikety a zvyklostí z obdobia baroka nám spríjemnili piatkové doobedie.

dendeti1  dendeti2  dendeti3 

Čítať Ďalej

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates