Návšteva v knižnici

Žiaci 9. A a 9. B triedy navštívili Mestskú knižnicu v Ružomberku, kde si prezreli interaktívnu výstavu Tiché putovanie, ktorú knižnica pripravila spolu s Medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana. Deviataci listovali v tichých knihách, tvorili spolu príbehy podľa príbehových kociek, zahrali si tieňovú hrutwister, puzzle, prešli si príbehom života a zasadili semienka. Svoje putovanie s tichými knihami si zapisovali do cestovného denníka.
 
A čo sú tiché knihy?

"Tiché knihy sú tvorené len z obrázkov, bez textu, sú postavené výlučne na výpovednej sile ilustrácií. Predstavujú u nás málo známy žáner detskej literatúry. Vizuálnou formou „rozprávajú“ príbehy, tlmočia emócie, uvádzajú čitateľa do sveta snov a fantázie, no dokážu sprostredkovať aj fakty a reálie."(https://kniznicark.sk/p370)

Navsteva_v_kniznici_1  Navsteva_v_kniznici_2  Navsteva_v_kniznici_3

Navsteva_v_kniznici_4  Navsteva_v_kniznici_5  Navsteva_v_kniznici_6

Navsteva_v_kniznici_7  Navsteva_v_kniznici_8  Navsteva_v_kniznici_9

Navsteva_v_kniznici_10  Navsteva_v_kniznici_11  Navsteva_v_kniznici_12

Navsteva_v_kniznici_13  Navsteva_v_kniznici_14  Navsteva_v_kniznici_15

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.