Obrovo dnes patrilo iba 4.A a 4.B

Naši štvrtáci dňa 27.6.2019 absolvovali poslednú spoločnú rozlúčkovú akciu a to návštevu zábavného areálu v Čutkovskej doline OBROVO. Vyhrali sa a vyskákali do sýtosti a tak spokojne ukončili predposledný deň v škole.

Obrovo_dnes_patrilo_iba_4A_4B_1  Obrovo_dnes_patrilo_iba_4A_4B_2  Obrovo_dnes_patrilo_iba_4A_4B_3

Čítať Ďalej

Koncoročný výlet štvrtákov do Košíc...

Dňa 19.júna 2019 sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili koncoročného výletu do druhého najväčšieho mesta Slovenska - Košice. Vyskúšali si cestovanie vlakom a spoznávali historickú i súčasnú architektúru mesta. Navštívili Východoslovenské múzeum v KE , kde absolvovali výstavu: Doba ľadová.Tam sa zoznámili s obdobím veľkých klimatických zmien, kedy nízke priemerné teploty mali vplyv nielen na živé organizmy, ale výrazne zmenili charakter krajiny. Výstava predstavila unikátne pôvodné kostrové pozostatky, napr. jaskynného medveďa, jaskynného leva či jeleňa. K jej atrakciám patrili verné rekonštrukcie šabľozubého tigra, mamutieho mláďaťa, srstnatého nosorožca či jaskynnej hyeny....Potom sa presunuli do Slovenského technického múzea, kde spoznali : vedecko -technické centrum pre deti a mládež, 120 interaktívnych exponátov, ktoré zábavno-náučnou formou žiakom prezentovali základy vedy a techniky – fyzika, mechanika, magnetizmus, 3D, zmyslové vnemy, optické a akustické javy, zákonitosti, experimenty.Tam sa poriadne "vyšantili" a mohli ísť nakupovať :-). Cesta vlakom späť ubiehala veľmi rýchlo a veru všetci sa už po krásne strávenom dni tešili domov...

 

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_1  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_2  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_3

Čítať Ďalej

Výlet do Bojníc 1st.

A je tu koniec školského roka. Skôr, než sa definitívne skončí, ešte zaslúžená odmena pre našich usilovných prváčikov- výlet do ZOO, ktorý sa uskutočnil 19.6.2019. Počas výletu nás sprevádzalo krásne slnečné počasie. Očakávanie malých zvedavcov sa naplnilo. V ZOO nás privítali múdre sovy, oddychujúca panda, potom sme mali možnosť vidieť čerstvo zvlečeného hada, pelikány, opice, klokany, slony i zvedavé surikaty. Počas prehliadky sme sa občas zastavili, naplnili brušká, osviežili sa a samozrejme neobišli ani jeden stánok so suvenírmi. Za odmenu boli malí prváci dekorovaní čelenkami so zvieracími motívmi. Uchodení, ale plní bohatých zážitkov sme sa šťastne vrátili domov.

Vylet_do_Bojnic_1st_1  Vylet_do_Bojnic_1st_2  Vylet_do_Bojnic_1st_3

Čítať Ďalej

Výlet do Bojníc

Šiestaci a siedmaci si mysleli, že Bojnice dokonale poznajú. Boli prekvapení, keď sme objavili nové miesto - Múzeum praveku, miesto v prírode, blízko jaskyne, kde kedysi žili pravekí ľudia. Dozvedeli sa veľa zaujímavostí o ich spôsobe života a dokonca si mohli aj naživo vyskúšať, ako sa žilo v jaskyniach. Ďalšou zastávkou naším putovaním po Bojniciach bola obľúbená ZOO, kde nás všetkých najviac zaujali zábavné opice. Príjemne unavení, trochu opálení, ale hlavne obohatení o nové zážitky sme sa poobede vrátili do súčasnosti.

Vylet_do_Bojnic_1  Vylet_do_Bojnic_2  Vylet_do_Bojnic_3

Čítať Ďalej

9.A na Tlstej hore

V piatok 15.10. aj žiaci 9.A využili prekrásne počasie posledných dní babieho leta a vybrali sa spoznávať krásy okolitej prírody. Vyšli sme na neďaleký vrch Tlstá hora - 1200 m. n. m. Počas túry nás sprevádzali, učili, vysvetľovali a hlavne ,,ochraňovali pred medveďmi" manželia Martin a Martina Kútnikovci, pracovníci Štátnych lesov, za čo im patrí veľké ĎAKUJEME!

9A_na_Tlstej_hore_1  9A_na_Tlstej_hore_2  9A_na_Tlstej_hore_3

Čítať Ďalej

5.A na Podšípe

Jesenná prírodovedná exkurzia preverila kondíciu žiakov 5.A. Veď vyšľapať do malebnej drevenicovej osady Podšíp znamenalo prekonať výšku takmer 130 poschodí. Odmenou bol slnečný deň, farbami hrajúci les, krásne výhľady na okolité vrcholy Malej a Veľkej Fatry a aj niečo pod zub.

5_A_na_Podsipe_1  5_A_na_Podsipe_2  5_A_na_Podsipe_3

Čítať Ďalej

Vrch Veľkofatranskej magistrály

V piatok 12. októbra sa žiaci 9.B a 7.A vybrali na vrch Veľkofatranskej magistrály- Ploskú (1532 m n. m.). Po nemálo strmom chodníku z Vyšných Revúc (720 m n. m.), zastávke na salaši, cez maľované obrazy prírody sa všetkým podarilo vyšľapať na ploský trávnatý vrch. Ak by ste chceli vidieť viac fotografií, tu je odkaz: https://www.facebook.com/zsklacno/posts/1863144750401216

Vrch_Velkofatranskej_magistraly_1  Vrch_Velkofatranskej_magistraly_2  Vrch_Velkofatranskej_magistraly_3

Čítať Ďalej

8.A a 8.B vo VYSOKÝCH TATRÁCH

V tieto nádherné dni babieho leta sme si užívali krásy jesene vo Vysokých Tatrách. Vychutnávali sme si slnečné lúče a kochali sa pri tatranských plesách.

8AB_vo_Vysokych_Tatrach_1  8AB_vo_Vysokych_Tatrach_2  8AB_vo_Vysokych_Tatrach_3

Čítať Ďalej

Chodník korunami stromov

Tento jedinečný chodník v Bachledovej doline zlákal aj nás a preto sa výprava ôsmakov, šiestakov a zopár ďalších odvážlivcov rozhodla, že ho 19. júna zdolá. Vyrazili sme skoro ráno, aby sme to všetko pekne postíhali. Atmosféra v autobuse bola podľa našich ôsmakov „nádherná a plná hudby“ a čudovali by ste sa, akých dobrých spevákov v škole máme. Po príchode nás čakalo hodinové stúpanie do kopca. Ani sme sa nenazdali a naskytol sa nám nádherný pohľad na tatranské lesy a my sme si konečne mohli vychutnávať tieto veľkolepé pohľady a vôňu lesa. Veď uznajte, nie každý deň sa prechádzate korunami stromov. Náučné tabuľky nás počas prechádzky informovali o rôznych stromoch, zvieratách a aj o kalamite, ktorá tatranské lesy postihla pred niekoľkými rokmi. Cesta chodníkom prešla neuveriteľne rýchlo a my sme už smerovali k 32 metrovej veži, ktorá nás lákala hlavne svojou adrenalínovou trampolínou. Keďže začínalo byť dosť veterno, pomaličky sme sa pobrali naspäť dole, kde nás už čakal autobus a my sme sa vybrali k našej ďalšej zastávke – Kežmarku. Navštívili sme Kežmarský hrad, prezreli sme si historické centrum a vyrazili naspäť domov.

Chodnik_korunami_stromov_1  Chodnik_korunami_stromov_2  Chodnik_korunami_stromov_3

Čítať Ďalej

Ekologická vychádzka - Rakytovské plieska

Ako sa dokáže zrevitalizovať les po víchrici bez zásahu človeka? Tak toto si mohli všímať počas ekologickej vychádzky ku najnižšie položeným vysokotatranským Rakytovským plieskam žiaci IX. A triedy. Chodník tatranskou divočinou nás viedol cez pramennú oblasť Bieleho Váhu a poskytol krásne jesenné výhľady na časť Vysokých aj Nízkych Tatier a dokonca aj na Choč.

Ekologicka_vychadzka_Rakytovske_plieska_1  Ekologicka_vychadzka_Rakytovske_plieska_2  Ekologicka_vychadzka_Rakytovske_plieska_3

Čítať Ďalej

Kvačianska dolina

29.9.2017 sme využili (5.A, B, F, 6.F, 7.F) nádherné jesenné počasie a vydali sme sa pokochať sa Kvačianskou dolinou s jej rozhľadňami a mlyn Oblazy, kde na nás "dýchli" staré časy.

Kvacianska_dolina_1  Kvacianska_dolina_2  Kvacianska_dolina_3

Čítať Ďalej

Rabkoland

Kto by sa nechcel zabaviť na konci školského roka? Triedy 7.A, 6.A a 6.B sa boli vyblázniť v RABKOLANDE - v najväčšom zábavnom parku v Malopoľsku. Je to magické miesto, kde sme zažili kopec zábavy, perfektné kolotoče, báli sme sa v strašidelnom hrade, smiali sa v dome smiechu, ...Tieto jedinečné atrakcie sme si vychutnávali s originálnymi dobrotami počas nádherného slnečného dňa.

Rabkoland_1  Rabkoland_2  Rabkoland_3

Čítať Ďalej

Budapešť

Je štvrtok ráno prvého júna, presne 05:45 a pred školou už na mňa číhajú traja nespavci. Do šiestej sa priestor pred školskou bránou zaplní a jeden nerozhodný cestovateľ ešte uteká domov hľadať pas. Autobus je zaparkovaný a decká nasadajú. Dnes je deň detí...Čo nás to čaká? S tridsiatimi deviatimi žiakmi našej školy vyrážame do Budapešti. Vrátime sa až zajtra, druhého júna, hádam ešte stihnú ísť na jarmok.

Naša sprievodkyňa pani Milka s červeným dáždnikom, nás čaká na Námestí hrdinov a trpezlivo odpovedá na zvedavé otázky. S pomocou p. uč. Liškovej st., p. uč. Drobúlovej a p. uč. Poliakovej sme nestratili ani jedného člena posádky a všetko počas dvoch dní vo veľkomeste išlo ako po masle.

Budapest_1  Budapest_2  Budapest_3

Čítať Ďalej

Habakuky

Blíži sa koniec roka a s ním i školské výlety. Aj žiaci 1. A triedy sa na jeden takýto vybrali. Miesto plánovaných Bojníc, skončili v Dobšinského rozprávkovom svete na Donovaloch. HABAKUKY sa im veľmi páčil aj s dvoma rozprávkovými predstaveniami. Po náročnom a chladnom dni sa zohriali v hotely , kde ich čakalo prekvapenie v podobe palaciniek so šľahačkou. Spokojní a šťastní sa vrátili domov.

Habakuky_1  Habakuky_2  Habakuky_3

Čítať Ďalej

Za prírodnými skvostami Liptova

Viete, že na Liptove máme jedno z najstarších rašelinísk v Strednej Európe, unikátne 15 –tisíc rokov staré Rojkovské rašelinisko?

Žiaci 8.A triedy si túto prírodnú rezerváciu, ktorá začala vznikať už v čase zaľadnenia Tatier, prezreli v slnkom zaliaty prvý júnový deň. Lokalita je zaujímavá z ekologického, geologického ale aj botanického hľadiska. Môžeme obdivovať hrubé vrstvy mäkkej rašeliny, ktorá sa tu kedysi ťažila a využívala sa v blízkych ľubochnianskych kúpeľoch, bublajúce jazierka, bahenné hrnce ale aj botanické rarity - brezu plstnatú, hruštičku okrúhlolistú, vachtu trojlistú, prvosienku pomúčenú, kľukvu močiarnu, páperník úzkolistý, mäsožravky -rosičku okrúhlolistú a tučnicu obyčajnú, ale aj našu orchideu- vstavač májový. Dúfajme, že výstavba diaľnice v blízkosti rašeliniska túto vzácnu lokalitu nenaruší.

Po prechádzke rašeliniskom a športovom dopoludní na blízkom ihrisku výborne padol osviežujúci kúpeľ v travertínovom jazierku s výhľadom na majestátny Šíp . Jazierko, nazývané aj Rojkovská travertínová kopa, je síce prírodnou pamiatkou, ale kúpanie v tomto starostlivo upravenom prírodnom bazéne je dovolené.

Poznávajte, užívajte a chráňte našu krásnu prírodu!

Za_prirodnymi_skvostami_Liptova_1  Za_prirodnymi_skvostami_Liptova_2  Za_prirodnymi_skvostami_Liptova_3

Čítať Ďalej

Turisticko–poznávací výlet

30.09.2016 sme absolvovali s triedami 5.F a 5.A turisticko–poznávací výlet smer Hrabovo – Kalvária – Malinô Brdo (horskou trasou), kde nás privítalo teplé jesenné slniečko. Po vychutnaní si krásneho jesenného dňa sme sa vybrali späť zjazdovkou do Hrabova a príjemne unavení sme prišli pred školu.

Turisticko poznavaci vylet 1  Turisticko poznavaci vylet 2  Turisticko poznavaci vylet 3

Čítať Ďalej

Výlet na Čebrať

16.9.2016 sme sa spolu so žiakmi 9.F a 8.F vydali na strmú cestu do svahov prírodnej dominanty Ružomberka - Čebraťa. Výhľad, aj keď nebol úplne ideálny, bol krásnou odmenou za vynaloženú námahu.

Vylet na Cebrat 1  Vylet na Cebrat 2  Vylet na Cebrat 3

Čítať Ďalej

Vysoké Tatry 2015

Dňa 27.októbra sme si my – žiaci V.A a V.B triedy boli vychutnať babie leto vo Vysokých Tatrách. Už cesta vlakom sľubovala, že sa nám hory ukážu v plnej kráse. Inverzné lúče slnka z nás v Starom Smokovci postupne vyzliekali vrstvy oblečenia a pestré farby jesene pózovali pred našimi fotoaparátmi. Úchvatné, očarujúce a ostré. Také boli pohľady na štíty Tatier a vodopády Studeného potoka. Choďte aj vy načerpať energiu do jesennej prírody! Určite neoľutujete.

vysoke tatry 2015 1  vysoke tatry 2015 3  vysoke tatry 2015 4

Čítať Ďalej

So šiestakmi za Keltmi 2015

V stredu 16. septembra sme absolvovali s našimi šiestakmi výlet na Havránok. Podujatie s názvom „S deťmi za Keltmi“ nám priblížilo každodenný život v dobe laténskej a náboženské rituály našich predkov. Deti si vyskúšali prácu s hlinou, plstenie, tkanie či pranie vlny a odchádzali plní nových zážitkov.

So siestakmi za Keltmi 1  So siestakmi za Keltmi 2  So siestakmi za Keltmi 3

Čítať Ďalej

Pribylina 2011

Prvého júna sa triedy 5.F, 6.F a 7.F vybrali na výlet do Stanišovskej jaskyne. Jaskyniari im prezradili zaujímavé legendy viažuce sa k tejto jaskyni. Zaujímavosťou prehliadky bolo, že každý dostal svoju vlastnú "čelovku". Po kráktej prestávke sme sa presunuli do skanzenu v Pribyline. Tam sme sa premiestnili o niekoľko desiatok až stoviek rokov dozadu v čase a spoznali, ako bývali a žili naši predkovia. 

pribilina1  pribilina2  pribilina3

Čítať Ďalej

Výlet na pltiach 2006

Deti majú možnosť vyskúšať si, ako sa kedysi plte využívali v riečnej doprave. 

plte1  plte2  plte3

Čítať Ďalej

Šútovo 2005

Jeden z mnohých školských výletov.

sutovo1  sutovo2  sutovo3

Čítať Ďalej

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.
SÚHLASÍM