Beseda so spisovateľkou Silviou Vančovou

V utorok 27.11. k nám z Liptovského Mikuláša zavítala na besedu spisovateľka Silvia Vančová. Predstavila nám svoju doterajšiu tvorbu – tri knihy pre deti. Mladšiemu školskému veku venovala knihu Dve srdiečka a Ľúbim, pre deti prvého stupňa je určená kniha V našej triede. Najprv porozprávala o tom, ako jej knihy vznikali – svojim deťom vymýšľala básničky a keď ich už bolo neúrekom, rozhodla sa ich vydať knižne. Deti počúvali, ako sa hľadá rým, odkiaľ čerpá námety na básne, ako vznikajú jej knižky. Ukázala deťom ilustrácie, ktorými spestrila knihy jej kamarátka, ale aj ilustrácie, vytvorené deťmi v knihe Ľúbim. Prezradila, že jej snom bolo stať sa učiteľkou, ale nakoniec vyštudovala technický smer. Cesta knihy od spisovateľa k čitateľovi je veľmi dlhá, na jej výrobe sa podieľajú viacerí ľudia, a kým sa ocitne v kníhkupectve na pulte, prejde aj pol roka. Deti si pre pani spisovateľku pripravili množstvo otázok, ktoré ich zaujímali o jej živote, rodine aj knihách. Pani Silvia Vančová nám venovala výtlačky svojich kníh. Za besedu aj za knihy, ktoré si môžete požičať v školskej knižnici, jej veľmi pekne ďakujeme.

Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_1  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_2  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_3

 Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_4  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_5  Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_6

Beseda_so_spisovatelkou_Silviou_Vancovou_7 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.