Valašské Meziříčí 2013

V týchto dňoch sa pripravujeme na návštevu našich moravských priateľov, a tak si pripomeňme, aký program sme absolvovali u nich. V dňoch 26. – 28. septembra 2012 sa 40 žiakov a 5 pedagógov našej školy zúčastnilo výmenného pobytu vo Valašskom Meziříčí. Výmenný pobyt sa realizoval na základe úspešného projektu, ktorý podala ZŠ Šafaříkova s názvom: „Mluvíme jinou řečí, ale stále si rozumieme.“ V projekte je naša škola partnerskou školou. Počas troch dní boli žiaci rozdelení do štyroch desaťčlenných skupín, kde spolu so žiakmi ZŠ Šafaříkova realizovali pripravený program. Jazda na online korčuliach, jazda na bicykli po cyklotrasách, poznávanie mesta Valašské Meziříčí formou orientačného kvízu a návšteva detského centra „Vrtule“ žiakov dobre pobavila a mnohému naučila. Súčasťou pobytu bol aj futbalový turnaj, korého sa zúčastnilo 6 družstiev, z toho boli dve z našej školy. Dievčatá absolvovali jazykovú aktivitu, v ktorej sťažili s českými deťmi formou kvízu. Po skončení plánovaných aktivít boli pre žiakov pripravené súťaže pod dohľadom animátorov. Na spiatočnej ceste sme navštívili Valašské prírodné múzeum, kde sme videli exponáty zo života ľudí v minulých storočiach. Projekt bude pokračovať vo februári 2013 u nás lyžiarskym výcvikom žiakov ZŠ Šafaříkova a našich žiakov 7. ročníka. Ďalším programom bude opätovný výmenný pobyt na jar 2013 a projekt ukončíme spoločným stretnutím pedagógov na Morave. V mene všetkých, ktorí sa pobytu zúčastnili, sa chceme našim hostiteľom poďakovať za skvele pripravený program, za pohostinnosť a neutíchajúcu dobrú náladu, ktorou nás neustále obdarúvali. Už teraz sa tešíme na pokračovanie. 

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

valaska1  valaska2  valaska3

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.