MÚZEM OCHRANY KRAJINY A JASKYNIARSTVA V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI

Na DEŇ DETÍ triedy V.A a V.B navštívili Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Expozícia múzea sa rozprestiera na niekoľkých podlažiach zrekonštruovanej budovy a je impozantná. Obdivovali sme jaskyne, ich vznik, výskyt na Slovensku, horninové a minerálne zloženie a do vytvorenej jaskyne sme mohli aj vojsť. Prešli sme sa spoločenstvami rastlín a živočíchov s možnosťou spustenia zvuku zvieraťa a nejeden z nás vliezol do medvedieho brlohu. Potom sme si mohli nájsť skamenelinu a vyskúšať, aký ťažký je kilogram na rôznych planétach slnečnej sústavy. Záverečná expozícia bola história turistiky, včelárstva, lyžovania, chovania oviec na Slovensku opäť s inými aktivitami, napríklad pexeso, či zmena poveternostných podmienok na horách.

Muzeum ochrany krajiny LM 1  Muzeum ochrany krajiny LM 2  Muzeum ochrany krajiny LM 3

Muzeum ochrany krajiny LM 4  Muzeum ochrany krajiny LM 5  Muzeum ochrany krajiny LM 6

Muzeum ochrany krajiny LM 7  Muzeum ochrany krajiny LM 8  Muzeum ochrany krajiny LM 9

Muzeum ochrany krajiny LM 10  Muzeum ochrany krajiny LM 11

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.