Návšteva Banskej Štiavnice

Žiaci 6.A, 6.B a 8.A oslávili svoj sviatok, Medzinárodný deň detí, aktívne. Podarovali si exkurziu do slávneho banského mesta Banská Štiavnica s bohatým programom. Dopoludnia ich čakala prehliadka mesta s odborným sprievodcom. Žiaci videli stredoveké Námestie sv. Trojice s morovým stĺpom, Evanjelický kostol z r. 1796, budovu Evanjelického lýcea, dom a hrob Sládkovičovej lásky Maríny a mnohé ďalšie. Okrem pozemských krás obdivovali aj podzemné bohatstvo, ktoré je ukryté pod Banskou Štiavnicou. Žiaci navštívili Banské múzeum v prírode, kde zostúpili do hĺbky 50 m a zoznámili sa s namáhavou prácou baníkov. Okrem skvelých zážitkov si domov na pamiatku odniesli aj krásne nerasty a minerály.

Banska Stiavnica 1  Banska Stiavnica 2  Banska Stiavnica 3

  Banska Stiavnica 4  Banska Stiavnica 5  Banska Stiavnica 6

Banska Stiavnica 7  Banska Stiavnica 8  Banska Stiavnica 9

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.