Deviataci v Kysuckej hvezdárni

6.10.2016 naši deviataci navštívili Kysuckú hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Program bol zložený z prednášky Vesmírne katastrofy vo vesmíre a na Zemi: výbuch supernovy, zrážka Zeme s cudzím telesom, sopečná činnosť, zemetrasenia, tsunami, hurikány, ... ktoré by mohli ohroziť alebo dokonca zničiť život na Zemi. Nasledovala prehliadka kupoly, zoznámenie sa s prístrojovým vybavením, demonštrácia práce s ďalekohľadmi, kde sa v prípade priaznivého počasia pozorujú objekty dennej či večernej oblohy. Exkurziu sme ukončili prechádzkou v záhrade hvezdárne, kde nám predstavili slnečné hodiny a model slnečnej sústavy.

Krajska hvezdaren KNM 1  Krajska hvezdaren KNM 2  Krajska hvezdaren KNM 3

Krajska hvezdaren KNM 4  Krajska hvezdaren KNM 9  Krajska hvezdaren KNM 8

Krajska hvezdaren KNM 7  Krajska hvezdaren KNM 5  Krajska hvezdaren KNM 6 

   

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.