Dejepisná exkurzia

Dňa 25.10.2016 sa naši žiaci zúčastnili dejepisnej exkurzie zameranej na tému život Milana Rastislava Štefánika, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti našej histórie. Navštívili sme SNM - Múzeum Milana Rastislava Štefánika Košariskách(jeho rodný dom). Ide o memoriálne múzeum, ktoré prostredníctvom svojej expozície podáva komplexný pohľad na Štefánikovu osobnosť. V šiestich miestnostiach sa dokumentuje jeho životná dráha, súkromie a záľuby, no najmä jeho vojenská, diplomatická a politická činnosť. Súčasťou našej exkurzie bol aj výstup k Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ktorá sa nachádza na vrchu Bradlo týčiacom sa v nadmorskej výške 543 medzi mestom Brezová pod Bradlom a obcou Košariská.

Dejepisna exkurzia 1   Dejepisna exkurzia 2   Dejepisna exkurzia 3

Dejepisna exkurzia 4   Dejepisna exkurzia 5

 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.