Návšteva rodného domu Andreja Hlinku

Onedlho, 27.10.2016, budú Černovci spomínať na niekdajšiu Černovskú tragédiu spred 109 rokov, kedy pri snahe požehnať Černovcami vlastnoručne vybudovaný kostol Andrejom Hlinkom, prišlo o život 15 ľudí a mnohí ďalší boli zranení.
Túto udalosť si v piatok 14.10.2016 pripomenuli aj žiaci prvého stupňa, ktorí sa vydali navštíviť súbor pamiatok tejto tragédie do samotnej Černovej.
Ako prvý im bol predstavený rodný dom Andreja Hlinku, v ktorom žiakov privítala jeho podobizeň vo forme voskovej figuríny a množstvo zaujímavých predmetov z jeho života. Pani sprievodkyňa žiakom porozprávala o neľahkom živote Andreja Hlinku, jeho boji za rodnú reč či autonómiu Slovenska. Nejednou informáciu zo života Andreja Hlinku žiakov neraz i prekvapila, nakoľko jeho život, teda podmienky naň, boli už od samotného detstva výrazne odlišné ako tie dnešné, ktoré naši žiaci poznajú dnes. Školáci preto počúvali s naozajstným záujmom.
Konečným pamätným miestom, ktoré žiaci v tento deň navštívili bol pomník na černovskom cintoríne.
 
Navsteva rodneho domu A Hlinku 1   Navsteva rodneho domu A Hlinku 2   Navsteva rodneho domu A Hlinku 3

Navsteva rodneho domu A Hlinku 4  Navsteva rodneho domu A Hlinku 5  Navsteva rodneho domu A Hlinku 6
BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.