TÝŽDEŇ VEDY A TECHNIKY

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo počas 13. ročníka Týždňa vedy a techniky zaujímavé aktivity „ Svet pod mikroskopom“.

V rámci prírodovednej exkurzie sa tejto akcie, ktorej zmyslom je popularizovať vedu u mládeže, zúčastnili žiaci 8. A triedy. Pod láskavým vedením odborníkov zhotovovali mikroskopické preparáty a pozorovali ich rôznymi typmi mikroskopov. Veľmi zaujímavé bolo pozorovanie jednobunkovcov a drobných kôrovcov digitálnym 3D mikroskopom so zabudovanou kamerou.

Najviac nás však nadchol svet minerálov a hornín. V ôsmom ročníku sa venujeme geológii a preto v múzeu prispôsobili program práve tejto vednej disciplíne. Okrem iného pre nás pripravili pozorovanie ultratenkých rezov hornín polarizačným mikroskopom. Prípomínali skôr avantgardné umenie ako šedivé „skaly“. Pohľad na mikrokryštalickú stavbu hornín nás ohúril a presvedčil, že neživá príroda skrýva veľa krásy a tajomstiev.

Toto múzeum má čo ponúknuť. Radi sme sa do jeho priestorov nechali pozvať na ďalšiu hodinu geológie.

Tyzden vedy a techniky 1  Tyzden vedy a techniky 2  Tyzden vedy a techniky 3

 

Tyzden vedy a techniky 4  Tyzden vedy a techniky 5  Tyzden vedy a techniky 6

Tyzden vedy a techniky 7  Tyzden vedy a techniky 8  Tyzden vedy a techniky 9

Tyzden vedy a techniky 10  Tyzden vedy a techniky 11  Tyzden vedy a techniky 12

Tyzden vedy a techniky 13  Tyzden vedy a techniky 14  Tyzden vedy a techniky 15

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.