LITERATÚRA NIELEN V LAVICIACH

Ani mrazivé počasie, ktoré bolo štvrtok 10. novembra, neodradilo žiakov 7.A od literárnej exkurzie do susedného Liptovského Mikuláša. Počas nej navštívili Múzeum Janka Kráľa, kde sa zoznámili s pravdivým príbehom legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka a najmä so životom nášho najväčšieho štúrovského básnika Janka Kráľa, narodeného v Liptovskom Mikuláši. Potom sa vybrali po stopách ďalších veľkých liptovských rodákov - súrodencov Rázusovcov. Priamo v rodnom dome spoznali životný príbeh spisovateľa Martina Rázusa a jeho sestry Márie Rázusovej-Martákovej. Expozícia veľkého množstva originálnych predmetov, doplnená pútavým výkladom, bola pre všetkých obohatením a príjemným spestrením hodín literatúry.

Literatura nielen v laviciach 1  Literatura nielen v laviciach 2  Literatura nielen v laviciach 3

Literatura nielen v laviciach 4  Literatura nielen v laviciach 5  Literatura nielen v laviciach 6

Literatura nielen v laviciach 7  Literatura nielen v laviciach 8

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.