Fyzikálno-chemické laboratórium v Mondi SCP

V piatok 9.marca sme so žiakmi 9. ročníka vymenili učebňu chémie za obrovské fyzikálno-chemické laboratórium v Mondi SCP. Prehliadku sme začali vyhliadkovou jazdou po areáli pozorujúc vykládku dreva. Potom sme sa presunuli k Papierenskému stroju 18, ktorý svojou zložitosťou môže konkurovať raketoplánu. Dozvedeli sme sa detailný postup výroby celulózy a papiera, z tzv. velína kontrolovali jeho bezchybný priebeh. Za umožnenie exkurzie a kvantum zaujímavostí ďakujeme p. Ľubomírovi Líškovi.

Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_1  Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_2  Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_3

 Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_4  Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_5  Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_6

Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_7  Fyz_chem_lab_Mondi_SCP_8 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.