Šiestaci u Rázusovcov

V piatok, 18.mája 2018, žiaci 6.A vymenili školské lavice za fascinujúce prostredie malého vidieckeho domčeka z 19. storočia, v ktorom sa narodil a prežil svoje detstvo známy slovenský spisovateľ Martin Rázus. Písal sa vtedy 18. október 1888, a tak osmička sa stala jeho osudovým číslom. To, čo sa šiestaci naučili na hodine literatúry, zúročili počas literárnej exkurzie. Z odborného výkladu spoznali osudy úspešných slovenských literátov - súrodencov Martina a Márie R.-Martákovej. Po prehliadke sme si pozreli film z detstva M.R. Všetkých doviedol k pochopeniu, že deti na začiatku 20. storočia mali podobné,ale aj úplne odlišné radosti i starosti ako majú tie dnešné. A tiež k tomu, že život v minulosti bol oveľa náročnejší ako teraz. V pondelok sme na návštevu u Rázusovcov spomínali a zistili, že to bol jeden úžasný deň, ktorý nás obohatil o nové zážitky aj vedomosti. A to bolo naším cieľom!

Siestaci_u_Razusovcov_1  Siestaci_u_Razusovcov_2  Siestaci_u_Razusovcov_3

 Siestaci_u_Razusovcov_4  Siestaci_u_Razusovcov_5  Siestaci_u_Razusovcov_6

Siestaci_u_Razusovcov_7  Siestaci_u_Razusovcov_8  Siestaci_u_Razusovcov_9

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.