S DEŤMI ZA KELTMI

Návštevou Archeoskanzenu na keltskom hradisku Havránok sa žiaci 5.A vrátili o pár rôčkov v čase - do doby, keď si toto miesto v mladšej dobe železnej (300 – 100 rokov p.n.l.) vybrali za svoj domov Kelti. Pracovníci Liptovského múzea mladým zvedavcom priblížili ako Kelti bývali, čo jedli, aká bola keltská domácnosť, aké kulty vyznávali a aké módne trendy Kelti na Liptov priniesli. Vyskúšali si pečenie placiek z obilia vlastnoručne pomletého medzi dvoma kameňmi, česanie vlny, tkanie…i drastické keltské rituály. Bola to zaujímavá skúsenosť a možnosť zoznámiť sa so životom našich predkov. A ľahké to veru nemali.

S_detmi_za_keltmi_1  S_detmi_za_keltmi_2  S_detmi_za_keltmi_3

 S_detmi_za_keltmi_4  S_detmi_za_keltmi_5  S_detmi_za_keltmi_6

S_detmi_za_keltmi_7  S_detmi_za_keltmi_8  S_detmi_za_keltmi_9

S_detmi_za_keltmi_10  S_detmi_za_keltmi_11  S_detmi_za_keltmi_12

S_detmi_za_keltmi_13  S_detmi_za_keltmi_14  S_detmi_za_keltmi_15

S_detmi_za_keltmi_16  S_detmi_za_keltmi_17  S_detmi_za_keltmi_18

S_detmi_za_keltmi_19  S_detmi_za_keltmi_20  S_detmi_za_keltmi_21

S_detmi_za_keltmi_22  S_detmi_za_keltmi_23  S_detmi_za_keltmi_24

S_detmi_za_keltmi_25  S_detmi_za_keltmi_26  S_detmi_za_keltmi_27

S_detmi_za_keltmi_28  S_detmi_za_keltmi_29  S_detmi_za_keltmi_30

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.