Jaskyňa Domica

Dňa 10.10.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do „Pýchy Gemera“- jaskyne Domica. Spoznali najznámejšiu a najdlhšiu jaskyňu Národného parku Slovenský kras, ktorá je vďaka svojej unikátnej výzdobe zaradená do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o vzniku vápencových útvarov, o nezastupiteľnej úlohe vody, ktorá vytvorila túto podzemnú krásu. Dievčatám pripravili adrenalínový zážitok lietajúce netopiere, ktoré sú v tejto jaskyni hojne zastúpené. Napriek náročnej kľukatej ceste autobusom sa domov vrátili obohatení o krásne zážitky a suveníry.

Jaskyna_Domica_1  Jaskyna_Domica_2  Jaskyna_Domica_3

Jaskyna_Domica_4  Jaskyna_Domica_5  Jaskyna_Domica_6