Naša škola sa zapojila do projektu s názvom Autori našich dejín.

V rámci projektu sa žiaci 8.B zoznámia s českými, poľskými, slovenskými a ukrajinskými spisovateľmi, ktorých si vzájomne v rámci rôznych skupinových aktivít predstavia. Po predstavení seba, svojej školy a mesta sa žiaci zamerajú na históriu literatúry svojej krajiny a predstavia svoju obľúbenú knihu českého, poľského, slovenského či ukrajinského autora. Následne sa každá škola rozdelí do troch skupín, v ktorých budú spracovávať  vybraného českého, poľského, slovenského či ukrajinského autora a jeho dielo, s ktorým bude pracovať druhá strana.