Týždeň zdravej výživy 2015

Žiaci prvého stupňa opäť úspešne absolvovali týždeň zdravej výživy (12.10. do 16.10. 2015). Besedovalo sa o dôležitosti raňajok. Raňajky optimálneho zloženia (zdravé raňajky) majú priaznivé účinky na organizmus: zabezpečujú prísun energie, podporujú činnosti mozgu, zlepšujú náladu a ukľudňujú, ochraňujú pred cukrovkou a ischemickou chorobou srdca... Deti, ktoré pravidelne a kvalitne raňajkujú, sú v škole pozornejšie a dosahujú lepšie výsledky. Žiaci nosili ovocie a zeleninu, ktorú spracovávali v kuchynke na samé dobroty: ovocné a zeleninové misy, koktaily, ovocné očká i vynikajúce nátierky, po ktorých sa len tak „zaprášilo“... Na výtvarnej výchove zhotovili postavičky z ovocia a zeleniny a jesenných dekorácii, z ktorých urobili krásnu výstavku. Vymýšľali slogany. Venovali sa kresleniu, vymaľovávaniu a maľbe zátišia s ovocím. Zapojili sa do súťaže „Netradičné jablko“ . Na hodine informatiky vytvárali pekné sprievodné plagátiky našej akcie. Žiaci z druhého stupňa v piatok rozdávali našim žiakom jabĺčko a zdravú tyčinku To bola zdravá a sladká bodka za krásnym, tvorivým a vydareným vitamínovým týždňom.

tzv 1  tzv 3  tzv 2

tzv 4  tzv 5  tzv 6