Praktická hodina biológie – ROJKOVSKÉ RAŠELINISKO

Horúci májový pondelok sme sa vybrali na hodinu biológie do prírody. Pozorovali sme ekosystém rašeliniska v Rojkove vyhláseného za prírodnú rezerváciu v roku 1950. Vyskytujú sa tu rôzne vzácne druhy našej flóry. Obdivovali sme vachtu trojlistú, prvosienku pomúčenú i tučnicu obyčajnú. Najkrajšie boli zakvitnuté jedince vstavačovca májového, ktorý sa majestátne vynímal na močarisku. Žiakom V.B triedy sa však aj veľmi páčilo „čvachtanie“ vo vyvierajúcich zapáchajúcich vodách. Okolité lúky boli pre nás živou poznávačkou rastlín s iskerníkom prudkým, kukučkou lúčnou, veronikou obyčajnou, margarétou bielou no i s rôznymi druhmi tráv a hluchaviek, ktoré sme sa učili pomenovať.

Rojkovske raselinisko 1   Rojkovske raselinisko 2   Rojkovske raselinisko 3

 

  Rojkovske raselinisko 5   Rojkovske raselinisko 6  Rojkovske raselinisko 7

  Rojkovske raselinisko 8  Rojkovske raselinisko 4

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.