Projekt „ZDRAVÝ CHRBÁTIK“

Dňa 12. apríla sa uskutočnilo stretnutie učiteľov ZŠ, ktorí sa zapojili do projektu „Zdravý chrbátik“. Školenie sa uskutočnilo na ZŠ Zarevúca a zúčastnili sa ho pedagógovia z celého okresu. Za ZŠ Klačno sa ho zúčastnila p. učiteľka Zuzana Smiešková.

 

Teoretická časť prebiehala v mediálnej učebni. Učitelia mali možnosť vidieť ukážky rôznych porúch a ochorení chrbtice spôsobených nesprávnym držaním tela, nedostatočným pohybom a cvičením, ale i nesprávnym sedením. Oboznámení boli zo zásadami zdravotných cvičení, presnosti a precíznosti pri vykonávaní cvikov, sústredenia sa na vykonanie cvikov pri kombinácii s hrou. Realizácia cvičenia - najprv bez lopty potom s fitloptou. Veľmi dôležitý je výber správnej veľkosti lopty. Cviky by sa mali cvičiť pomaly a ťahom, nie švihom. Dýchanie pravidelné, do bránice a bruška, nie plytko do hrudníka. Najprv sa cvičia cviky samostatne až po ich osvojení sa cvičí celá zostava.

V  praktickej časti, ktorá sa uskutočnila v telocvični školy, si účastníci školenia precvičili všetky cviky a sami si vyskúšali zostavu. Školenia sa zúčastnil aj pán MUDr. Rusnák, ktorý tento projekt podporuje a je aktívnym členom realizačného a školiaceho tímu. 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.