29. september – SVETOVÝ DEŇ SRDCA

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 29. september za Svetový deň srdca. Srdce si svoj deň zaslúži - je to najdôležitejší orgán ľudského tela. Často ho však zlou životosprávou vystavujeme veľkému riziku, v dôsledku čoho zomrú ročne na choroby srdca vo svete milióny ľudí.

Túto hrozbu môžeme zmierniť. Ako? Zdravo sa stravovať, pravidelne športovať, nefajčiť, nezabúdať na preventívne prehliadky.

Viete, čo znamená kód zdravého srdca 0 – 5 – 30 – 120/80 ?

0 = počet vyfajčených cigariet za život
5 = ideálna hodnota cholesterolu
30 = aspoň toľko minút denne športovať
120/80 = ideálna hodnota krvného tlaku

Žiaci 8. A triedy si tento deň prichystali prezentácie na témy: čo srdcu škodí, čo mu prospieva a najčastejšie ochorenia srdcovo-cievneho systému. Možnosti prevencie sme si pripomenuli spoločnými zdravými raňajkami a zábavnými pohybovými aktivitami v triede. Nevynechali sme ani meranie krvného tlaku a keďže žijeme zdravo, takmer u všetkých žiakov sa jeho hodnoty blížili k ideálu.

Urobte aj vy niečo pre svoje zdravie a zdravie svojich blízkych!

svetovy den srdca 1   svetovy den srdca 2   svetovy den srdca 3

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.