Červené stužky

Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Na Svetový deň boja proti HIV/AIDS, ktorým sa stal prvý december, si ľudia na celom svete pripínajú červenú stužku, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS. Aj na našej škole si každoročne pripomíname tento deň rôznymi aktivitami. Žiaci VII.A na hodine biológie prezentovali svoje práce na tému ochorenia imunitnej nedostatočnosti. Prezentácie boli na výbornej úrovni sprevádzané pesničkami Freddieho Mercuryho a hudbou z filmu Philadelphia ako aj skutočnými príbehmi nakazených vírusom HIV.

Cervene stuzky 1  Cervene stuzky 2  Cervene stuzky 3

 Cervene stuzky 4

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.