Vyhodnotenie Týždňa zdravej výživy

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú často zabúdame...Práve preto boli na 1.stupni ZŠ Klačno dni v týždni od 16.10. do 20.10.2017 zamerané na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny...

Tento rok sme tieto tematické dni farebne zladili a nazvali sme ich ako inak „Farebné dni na 1.stupni ZŠ Klačno“, počas ktorých prebiehali aktivity podporujúce zdravú výživu, a teda aj zdravý životný štýl našich žiakov.

Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_1  Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_2  Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_3

Pondelok 16.10. - „Biely deň“ - Mlieko a mliečne výrobky...
Utorok 17.10. - „ Žlto – oranžový deň“ - Citróny, kukurica, žltá paprika, banány a jablká, pomaranče, mandarínky...
Streda 18.10. - „Červený deň“ - Červené ovocie a zelenina... -Najvzácnejšia tekutina v ľudskom tele – krv
Štvrtok 19.10. - „ Zelený deň“ - Zelená zelenina, šaláty +bylinky /liečivé rastliny, čaje.../
Piatok 20.10. - „ Farebný deň“ – Vyvážená strava v živote žiaka + jedálniček

Počas týchto dní sa žiaci aj pedagógovia obliekli do farby dňa, teoreticky aj prakticky oboznámili so zdravými potravinami, ktoré sú nevyhnutné pre ich zdravý rast a vývin a to formou diskusie, skupinových aktivít, didaktických hier, stavania pyramíd z jogurtových obalov, vymaľovávaniek, pracovných listov, športových aktivít, výtvarných aktivít, skladania básničiek a robenia plagátov... Prvky zdravej výživy boli zapracované do jednotlivých predmetov ako SJL, MAT, PRV, ANJ, PRI, VLA a pod. Netreba zabudnúť na super džúsiky, koktaily, smoothie, ovocné a zeleninové misy, ktoré si spolu s pani učiteľkami pripravili a konzumovali, ochutnávky ovocia a zeleniny „na slepo“, ochutnávky mliečnych výrobkov, ktoré žiakom poskytli sponzori... A na krásne postavičky, ktoré vytvorili žiaci 4.A a mnoho ďalších aktivít...Na konci týždňa nás všetkých čakala súťaž o „Najkrajšie jablko na 1.stupni“. Po spočítaní hlasov sme zistili, že 1.miesto vyhralo jablko Terezky Gomolovej z 3.B. Blahoželáme!

Na záver by som sa chcela za všetkých žiakov poďakovať pani učiteľkám a pánovi učiteľovi z 1.stupňa za krásne chvíle, aktivity a super fotky počas celého týždňa, tete Danke Záhorcovej za peknú výzdobu chodby, pani zástupyni Oravcovej a pani Saloňovej - vedúcej školskej jedálne za „mňamky“ počas mliečneho dňa, taktiež aj výrobcovi Orava Milk – Leštiny za výborné mliečko a super syrové nite.

ĎAKUJEME!!!

Za všetky deti vypracovala pani učiteľka Ivana Vaníková, vedúca MZ

Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_4  Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_5  Vyhodnotenie_Tyzdna_zdravej_vyzivy_6

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.