Žiacka ,,vedecká“ konferencia – rolová hra /prezentácia projektov

Prosíme buďte trpezliví a čítajte od začiatku do konca. Ďakujeme! Etiketa: dress code – blúzky, sukne, šaty, košele a niektorí i kravaty či motýliky. Na stoloch čajíček ,,nervy a stres“, v rukách plody našej trojmesačnej práce z literatúry. Asi takto začínala žiacka ,,vedecká“ konferencia, ktorú si žiaci 8.A a 8.F vyskúšali na vlastnej koži 9. a 10. januára 2019. Bolo to pre nich niečo nové, zatiaľ nezažité, preto mnohí mali zmiešané pocity. No úsmevy na tvárach a odhodlanie v ich očiach prezrádzali, že sa tešia. Konferencia sa niesla v duchu hesla LITERATÚRA JE ZAUJÍMAVÁ, FASCINUJE, POMÁHA, INŠPIRUJE.... Témy a podmienky boli zadané ešte v septembri. Pri spracovaní projektu i počas prezentácie sa vyžadovala originalita, nápad, myšlienka a odborná terminológia v zmysle platných vzdelávacích štandardov. Odporúčalo sa vychádzať z rôznych zdrojov informácií, navštíviť pamätnú izbu, rodný dom či múzeum zadaného autora. Takáto práca z literatúry má svoje špecifiká – je potrebné stavať na vlastných čitateľských zážitkoch. A výsledok?? Nad všetky očakávania. DECKÁ BOLI ÚŽASNÉ!!!!!

Ako sa na správnu konferenciu patrí, privítali sme aj hostí – prvý deň p. zástupkyňu Mgr. Barboru Žilinčanovú a na druhý deň si našiel chvíľočku i p. riaditeľ PaedDr. Mojmír Šrobár, ktorý nás aj pobavil svojou príhodou zo školských čias. A spätná väzba na túto vskutku netradičnú aktivitu? Žiakom sa nová skúsenosť mimoriadne páčila, mnohí by čosi podobné chceli zažiť aj v budúcnosti. Prečítajte si názory niektorých z nich, fakt stoja za to: - ,,...všetko bolo pekne ozdobené, krásne pripravené, bolo to dokonalé na prezentovanie...“ MR,8.F - ,,... niektoré projekty boli úchvatné, celé to bolo super, každý z nás sa snažil.“ LK,8.F - ,,Bol to taký zvyčajno-nezvyčajný školský deň, ktorý ma bavil.“ MK,8.A - ,,Už viem, že keď sa na niečo pripravím, nebudem nervózna, nebudem mať stres.“ LV,8.A - ,,Bol to špeciálny deň so špeciálnou témou. Troška stresujúci, ale zato veľmi príjemný, zaujímavý a špeciálny zážitok. Ďakujem.“ VH,8.A - ,,Bola tam príjemná atmosféra už aj tým, že sme si mohli uvariť čaj.“ AH,8.A - ,,Veľmi sa mi to páčilo, lebo to bol úplne iný deň ako ostatné, a takisto úplne iné prezentovanie projektov ako na iných predmetoch“. VK,8.A - ,,...táto aktivita bola veľmi dobre vymyslená, bola tu pohodová atmosféra a príjemné prostredie. Určite by ma bavilo robiť takýto projekt aj v budúcnosti.“ LH,8.A - ,,... všetci sme boli dobre pripravení, pekne oblečení a bolo úžasné pozerať sa na krásne projekty a počúvať prezentácie mojich spolužiakov.“ PP,8.A

Čo k tomu dodať? Snáď, že práve toto nás, učiteľov, asi najviac baví na našej učiteľskej práci – keď vidíme, ako žiaci napredujú, ako sú schopní postupne chápať dôležité hodnoty pre praktický život. ĎAKUJEME ŽIAKOM 8.A a 8.F ZA PERFEKTNÉ ZVLÁDNUTIE SVOJICH PREZENTAČNÝCH ZRUČNOSTÍ, ZA NAOZAJ PRÍKLADNÚ ZODPOVEDNOSŤ V PRÍSTUPE K PLNENIU SI ŠKOLSKÝCH POVINNOSTÍ A PRAJEME VEĽA CHUTI DO ĎALŠEJ PRÁCE NA SVOJOM VLASTNOM ZDOKONAĽOVANÍ SA!! Pozerajte na nich, akí sú vysmiati!

Autor: AH

vzk_1  vzk_2  vzk_3

vzk_4  vzk_5  vzk_6

vzk_7  vzk_8  vzk_9

vzk_10  vzk_11  vzk_12

vzk_13  vzk_14  vzk_15

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.