Viete, že...

jeden hektár ihličnatého lesa vyprodukuje za rok 30 ton kyslíka a pri listnatom lese je to 15 ton ?

Túto a iné zaujímavosti sme sa my, ekológovia z 5.B a 5.F triedy, dozvedeli počas EKOLOGICKÉHO DŇA v Liptovskom múzeu. Zopakovali sme si znaky ihličnatých drevín, spoznávali sme stopy mäsožravcov mačkovitých, psovitých, všežravcov, bylinožravcov, hrabavcov , vodných cicavcov, vtákov a určovali sme plody rôznych drevín. Po prednáške nasledovala prehliadka expozícií zo zoológie, botaniky, geológie, ale aj archeológie. Záver patril umeleckým fotografiám výstavy STROM, ktorú Liptovské múzeum organizuje už niekoľko rokov. Ešte ste výstavu nenavštívili? My ju určite odporúčame.

Viete_ze_1  Viete_ze_2  Viete_ze_3

 Viete_ze_4  Viete_ze_5  Viete_ze_6

Viete_ze_7  Viete_ze_8  Viete_ze_9

Viete_ze_10 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.