KŔMIDLÁ PRE VTÁČIKY

Naši šikovní šiestaci rozvešali na stromy v školskej záhrade výživné pochúťky pre spevavce a vlastnoručne vyrobené kŕmidlá. Vtáčiky budeme počas zimy, kedy je v prírode menej možností nájsť si potravu, prikrmovať semienkami slnečnice, prosa, maku, ľanu, repky...Čím pestrejšia zmes sa vtáčikom ponúkne, tým viac druhov sa poteší. Kŕmidlá sme vyrobili na tvorivých dielňach v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Mikuláša 6. decembra. Okrem iného sme sa dozvedeli, že prikrmovať sa má začať počas tuhých zím a skončiť s príchodom jari, aby sme vtáčence moc nerozmaznali a nezabudli si pre seba a mláďatá hľadať prirodzenú potravu. Do kŕmidiel rozhodne nepatrí voda, pečivo, slané a údené pochúťky.

Ďakujeme trpezlivým „pomocníkom“ zo SMOPaJ za príjemné mikulášske dopoludnie. Žiaci 6.A.

Krmidla_pre_vtaciky_1  Krmidla_pre_vtaciky_2  Krmidla_pre_vtaciky_3

Krmidla_pre_vtaciky_4  Krmidla_pre_vtaciky_5  Krmidla_pre_vtaciky_6