Ekokonferencia v 7.B triede alebo "Aj my máme k tomu čo povedať"

Bol mesiac pred Vianocami a so žiakmi sme si pripravovali trochu zaujímavejšie hodiny na predvianočný čas. Keďže sa veľmi radi o všeličom rozprávajú, tak sme sa dohodli, že budeme diskutovať. Ale aby to nebolo len také rozprávanie sa o všetkom a o ničom, dohodli sme si rôzne témy, z ktorých si jednu vybrali. Myslela som si, že to bude téma o Vianociach, kamarátstve alebo niečom podobnom. Bola som však veľmi milo prekvapená, keď si jednomyseľne odhlasovali tému o životnom prostredí.

Organizovania konferencie sa ujali dievčatá. Dohodli sa na termíne a pripravili plagát. Zostavili zoznam tém, ktoré si sami žiaci vybrali. Technické zabezpečenie - ozvučenie (mikrofón a reproduktor) zaobstarali chlapci. Ja som dostala úlohu fotografa. Lea Jeleníková bola poverená moderovaním. Musím povedať, že sa svojej úlohy zhostila veľmi zodpovedne, zaujímavo rozdelila prednášajúcich, pripravila si podnetné otázky, vedela zareagovať v každej situácii a skvele viedla celú konferenciu. 👏

Po počiatočnej tréme prvých prednášajúcich sme si na troch vyučovacích hodinách slovenského jazyka postupne vypočuli rôzne fakty o znečisťovaní životného prostredia, spôsoby ochrany a návrhy na obnovu. Žiaci prednášali, diskutovali, argumentovali. To podstatné však bolo, že dokázali spolupracovať, dohodnúť sa, zodpovedne sa pripraviť a byť hrdí na výsledok svojej práce. A veru mali byť na čo!👏👏👏

Ekokonferencia_7B_1  Ekokonferencia_7B_2  Ekokonferencia_7B_3

Ekokonferencia_7B_4  Ekokonferencia_7B_5  Ekokonferencia_7B_6

Ekokonferencia_7B_7  Ekokonferencia_7B_8  Ekokonferencia_7B_9

Ekokonferencia_7B_10  Ekokonferencia_7B_11 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.