PROJEKT TOČ I NAKRŮCAJ

Naši ôsmaci sa od 23. 11. do 26. 11. zúčastnili v sprievode svojich triednych učiteľov na medzinárodnom projekte TOČ I NAKRŮCAJ vo Valašskom Meziříčí. Cieľom projektu je rozšíriť priateľské vzťahy medzi deťmi z Českej a Slovenskej republiky, zoznámiť ich s technikou spracovania videa od počiatočnej tvorby scenára po finálny strih a prezentáciu na festivale.
Projekt, do ktorého je zapojených 30 žiakov našej školy a 30 žiakov z partnerskej ZŠ Šafaříkova vo Valašskom Meziříčí, bude prebiehať po dobu dvoch rokov. Výstupom projektu bude desať krátkych dokumentárnych filmov na témy: kultúra a pamiatky, príroda, voľný čas, vzdelanie a škola, osobnosti. Na tvorbe dokumentov budú pracovať skupiny šiestich žiakov – traja Česi a traja Slováci.
Cieľom prvého stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa žiakov, vytvorenie pracovných skupín, oboznámenie sa s technikou a základmi tvorby filmov, natočenie, nastrihanie a ozvučenie prvých krátkych filmov na ľubovoľnú tému. Žiaci pracovali veľmi usilovne a preto sa v sobotu dopoludnia mohli pochváliť výsledkami 4 - dennej práce. So záujmom si pozreli projekciu krátkych animácií na tému Vianoce, ktoré vytvorili hneď prvý deň stretnutia na animačnom workshope vo filmových ateliéroch v Zlíne. A potom prišlo to hlavné! Premietanie filmov, ktoré s nadšením a veľkou dávkou kreativity natočili, zostrihali a ozvučili v priebehu tretieho a štvrtého dňa projektu. Odhalili sa talenty herecké, režisérske, kameramanské, organizačné...A to hneď na prvom stretnutí!
Moravskí organizátori pripravili veľmi bohatý a pestrý program. Jeho účastníci mali možnosť lepšie sa spoznať aj na voľnočasových aktivitách v detskom zábavnom parku Galaxie v Zlíne, v klube spoločenských hier Vrtule, počas bedmintonového turnaja, v aquaparku, či na záverečnej diskotéke.
Prvé stretnutie žiakov oboch škôl nadchlo. Pokračovanie projektu sa chystá na marec 2017, tentokrát v Ružomberku.

Projekt toc i nakrucaj 1  Projekt toc i nakrucaj 2  Projekt toc i nakrucaj 3

Projekt toc i nakrucaj 4  Projekt toc i nakrucaj 5  Projekt toc i nakrucaj 6

Projekt toc i nakrucaj 7  Projekt toc i nakrucaj 8  Projekt toc i nakrucaj 9

Projekt toc i nakrucaj 10  Projekt toc i nakrucaj 11  Projekt toc i nakrucaj 12

Projekt toc i nakrucaj 13  Projekt toc i nakrucaj 14  Projekt toc i nakrucaj 15

Projekt toc i nakrucaj 16  Projekt toc i nakrucaj 17  Projekt toc i nakrucaj 18

Projekt toc i nakrucaj 19  Projekt toc i nakrucaj 20  Projekt toc i nakrucaj 21

Projekt toc i nakrucaj 22  Projekt toc i nakrucaj 23  Projekt toc i nakrucaj 24

Projekt toc i nakrucaj 25  Projekt toc i nakrucaj 26  Projekt toc i nakrucaj 27

Projekt toc i nakrucaj 28  Projekt toc i nakrucaj 29  Projekt toc i nakrucaj 30

Projekt toc i nakrucaj 31  Projekt toc i nakrucaj 32  Projekt toc i nakrucaj 33

Projekt toc i nakrucaj 34  Projekt toc i nakrucaj 35  Projekt toc i nakrucaj 36

Projekt toc i nakrucaj 37  Projekt toc i nakrucaj 38  Projekt toc i nakrucaj 39

Projekt toc i nakrucaj 40  Projekt toc i nakrucaj 41  Projekt toc i nakrucaj 42

Projekt toc i nakrucaj 43  Projekt toc i nakrucaj 44  Projekt toc i nakrucaj 45

Projekt toc i nakrucaj 46  Projekt toc i nakrucaj 47  Projekt toc i nakrucaj 48

Projekt toc i nakrucaj 49  Projekt toc i nakrucaj 50

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.